Školačka stresovou situaci obdivuhodně zvládla, hned vytočila tísňovou linku 155. „I když situaci ztěžovalo i to, že její maminka je upoutána na invalidní vozík kvůli vážné nemoci, zachovala chladnou hlavu. Při rozhovoru vzorně odpovídala, přesně dokázala situaci popsat a pomoci. Chtěl bych ji za to moc pochválit,“ řekl operátor Tomáš Dvořáček, který s Lindou hovor na lince vedl.

Linda je velká pomocnice

Na místo za pár minut dorazila posádka záchranářů, zkontrolovala pacientku a poskytla jí potřebnou péči. „Linda je mi velkou oporou, ona i manžel mi moc pomáhají. I díky nim zvládám svoji těžkou nemoc a náročnou léčbu,“ svěřila se maminka Iveta na adresu své pohotové holčičky.

Událost se dostala i na sociální sítě, školačce se dostalo několika desítek povzbudivých vzkazů. „Velká šikulka Jistě velká maminčina opora. Ať se daří celé rodince a hlavně, co nejméně takových příhod," napsala třeba Hana.. „Maminka musí být na takovou dceru velmi velmi hrdá a pyšná! Dcera je moc statečná a šikovná! Smekám!" přidal do diskuze Milan.

Jak postupovat při záchvatu epilepsie 

V případě epileptického záchvatu se snažte zabránit, aby se postižený v jeho průběhu zranil. Až záchvat pomine, zůstaňte u pacienta, možná si nebude pamatovat, co se stalo. Pokud se jedná o pacienta, který se dlouhodobě léčí s epilepsií, jeho blízcí vědí, co mají dělat. Není vždy nutné volat na tísňovou linku. Pokud si nevíte rady, přivolejte pomoc a postupujte dle rad operátora na lince 155.

Video: Eva Jelínková o dramatické resuscitaci dcery po zástavě srdce.

Video
délka: 02:01.26

Eva Jelínková o dramatické resuscitaci její dcery po zástavě srdce Blesk TV Zdeněk Matyáš