Strážník nejprve pečlivě prošel celé okolí, aby se ujistil, že bachyně opravdu není nikde v dosahu. „Mládě mě hned začalo následovat, očividně hledalo ochranu. Možná ho od maminky oddělila překážka v cestě, například obrubník, spadlý kmen nebo pařez,“ svěřil se Pavel Antonín.

Mládě vážící 900 gramů opatrně naložil do odchytového vozidla a převezl do útulku. Tam mu společně s kolegy zajistili pravidelný pitný režim a ošetřili pupeční šňůru.

Zvládl i kojení

Korinu si opatrovník vzal domů, kde ji kojil náhražkou mateřského mléka. „Do kojenecké láhve se namíchá neslazené kondenzované mléko napůl s heřmánkovým čajem. Je dobré přidávat i rozpuštěný hroznový cukr, aby mělo sele dostatek energie,“ popsal piplání selátka.

Video
délka: 00:08.87
Video se připravuje ...

Zatoulaného selátka se ujal brněnský strážník Pavel Antonín Městská policie Brno

Jakmile Korinu vykrmil k hranici 6 kilogramů, odvezl ji k veterináři. Ten potvrdil, že je zvíře ve vynikající kondici, a strážník ho tedy mohl umístit do obory nedaleko Brna. Tam má zajištěnou péči a chodí se na něj dívat třeba rodiny s dětmi. „Když na Korinu zavolám, hned se se mnou běží přivítat,“ usmívá se Pavel Antonín.

Selátko objevil v době nouzového stavu vyhlášeného kvůli pandemii koronaviru, a pojmenoval ho příznačně - Korina.

Říkají mu Veverčí táta

S chovem a krmením opuštěných mláďat má Pavel bohaté zkušenosti už z minulosti. Například v roce 2008 si mezi zaměstnanci městské policie vysloužil přezdívku Veverčí táta, když opečovával dvě malé veverky. Dokrmování potřebovaly po dvou hodinách a strážník jim musel masírovat břicha. Suploval tím péči matky, která malým veverkám břicha olizuje, aby stimulovala trávení.

Když Toník a Empík dostatečně vyrostli a zesílili, pustil je Pavel Antonín do přírody. Podobně odchoval i tři kuny.

Video
délka: 04:58.00
Video se připravuje ...

Strážník Pavel Antonín vypiplal zatoulané selátko Městská policie Brno

Odchytával i exoty

U Městské policie Brno pracuje Pavel Antonín již od roku 1994. Z toho 17 let je jeho působištěm právě odchytová služba. Strážník se od mládí zajímá o zvířata, a podařilo se mu tak dokonale propojit svoji zálibu se zaměstnáním.

Odchytával například i exotické pavouky, hady nebo například jezevce. Svoje zevrubné znalosti a bohaté zkušenosti ochotně předává i dalším kolegům.

Fotogalerie
9 fotografií