S nezvyklou žádostí o pomoc se obrátili na strážníky hasiči, kteří bojovali s hořícím odpadem v Bratislavské ulici. „Jejich prosba se netýkala hašení, ale odchytu psa. Černého křížence se nedařilo nikomu chytit a hasičům komplikoval zásah,“ uvedla mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková s tím, že hlídka odvezla psa do útulku.

Volně se pasoucí kůň na poli poblíž Kohoutovické ulice zase polekal jednoho z místních obyvatel. „Strážníci pasoucího se krotkého poníka našli a dovedli ho do nedaleké stáje. Tam jim majitel vysvětlil, že se jedná už o starší zvíře, které se vydává dál na výlety ze svého domova,“ popsala rozuzlení mluvčí strážníků.

Nejpodivnější zásah si pak strážníci připsali v půl deváté večer v Šámalově ulici, kde oznamovatel na linku 156 ohlásil procházející se slepici. „Protože se strážníkům na místě nepodařilo zjistit majitele, bezprizorního opeřence naložili do auta a odvezli ornitologovi, který se o něj postará,“ dodala Kadrnožková.

VIDEO: Někdy i čtyřnozí miláčci potřebují nutně pomoc. Takto zachránili brněnští strážníci život pořezanému psu, který měl tepenné krvácení.

Video
délka: 01:13.13
Video se připravuje ...

Brněnští strážníci včasným a profesionálním zásahem zachránili život pořezanému psovi, měl tepenné krvácení. Městská policie Brno