Na první živý koncert po 10 týdnech dorazilo 30 fanoušků, další si užívali venkovní zahrádky s venkovním pianinem, nebo podzemních podzemních prostor se studnou a výstavou soch Adama Krhánka.

„Obvyklá nevýhoda místa, tedy malá kapacita hlavního prostoru se v době opatření stala spíše výhodou. Prostor je rozdělen do menších částí, takže bylo možné dodržovat bezpečné vzdálenosti,“ uvedla programová ředitelka baru Pavla Střechová.

„Užili jsme si to, špica. Lidi ukázali, že se už nebojí. Teď se přidají další hudební scény,“ pochvaloval si kytarista Petr Kříž. Jediným stínem povedeného večera bylo omezení produkce 23. hodinou. „Rozjaření hosté museli odejít, i když měli chuť se ještě bavit. Také kapela by ještě hrála dál,“ poznamenala Střechová.

Velké kluby vyčkávají

Větší hudební kluby v Brně zatím kvůli omezenému počtu návštěvníků vyčkávají. Provoz by byl pro ně ztrátový. „Provoz pravděpodobně obnovíme na podzim. Program chystáme od září. Stále se nám ale zvyšují ztráty. S městem momentálně jednáme o možnostech podpory," řekl majitel klubu Fléda Lukáš Stara.

„Vzhledem k velikosti klubu nemá smysl otevírat," podotkl mluvčí Sono centra Adam Pitrocha. V aktuálně nejznámnějším brněnském klubu je kapacita 1200 míst.

Některé kluby se zapojily do iniciativy pražské radní pro kulturu Hany Třeštíkové Nic 2020. Lidé mohli podpořit své oblíbené kluby, divadla, kina nebo festivaly zakoupením vstupenek na symbolickou akci, která se konala 1. května.

Z brněnských klubů se projektu zúčastnily Vibeclub ve Starobrněnské ulici, Faval Music Circus v Křížkovského ulici, Metro Music Bar v Poštovské ulici, Sono centrum i Fléda.

Fotogalerie
6 fotografií