Ujasněte si, jak velký odpadkový koš potřebujete

Velikost odpadkového koše je jedním z hlavních faktorů, který byste měli zvážit. Pokud žijete sami nebo ve dvou, bude vám stačit menší odpadkový koš s objemem 5–10 litrů. Pokud máte větší rodinu, nebo máte časté návštěvy, bude vám pravděpodobně více vyhovovat větší koš na odpadky s objemem 30 a více litrů.

Materiál odpadkového koše hraje důležitou roli

Odpadkové koše se vyrábějí z různých materiálů. Nejčastěji se používá plast, kov a dřevo.

  • Plastové koše jsou cenově dostupné a snadno se udržují.
  • Kovové koše jsou sice dražší, ale také odolnější.
  • Dřevěné koše se stylovým designem mohou skvěle doplnit interiér, ale mají nižší odolnost vůči vlhkosti a mohou být náchylné k poškození.

Myslete na snadnou obsluhu a ovládání koše na odpadky

Mnoho moderních košů má nožní nebo ruční ovládání, což může být užitečné, pokud si chcete ulehčit práci se shýbáním při vyhazování odpadků. Především nožní ovládání je oblíbené i z důvodu lepší hygieny. Pokud se vám však koš s různými páčkami příliš nepozdává, můžete sáhnout po osvědčené klasice s víkem, které se otevírá a zavírá ručně.

Třídíte odpad? Vyberte si odpadkový koš s více oddíly

Chcete třídit a recyklovat odpad, ale děsí vás představa 3 nebo 4 samostatných košů? Sáhněte po odpadkovém koši s více oddíly. Tyto koše mají oddělené nádoby pro směsný odpad, papír, plast a sklo, případně další kombinace. To usnadňuje třídění odpadů a navíc domácnost nehyzdí hned několik nevzhledných košů. Takovéto řešení sice zabere také určitý prostor, ale planeta vám jistě poděkuje.

Nechcete na odpad vidět? Zvolte vestavný odpadkový koš

Vestavné koše na odpadky jsou navrženy tak, aby se snadno integrovaly do kuchyňských linek a skryly tak odpad před zraky návštěv a nezabíraly místo v prostoru. Tyto koše se obvykle ovládají ručně a jsou k dispozici v různých velikostech a provedeních. Velmi oblíbené jsou například vestavné odpadkové koše Elletipi.

Také vestavné koše mohou mít více přihrádek na tříděný odpad. Pokud hledáte vestavný odpadkový koš, dobře změřte rozměry skříňky v kuchyňské lince, případně se poraďte se s odborníkem na kuchyňský nábytek.

Jak vybrat odpadkový koš do koupelny?

Vzhledem k tomu, že v koupelně dochází také k poměrně velké produkci odpadu v podobě různých hygienických potřeb, určitě není od věci pořídit také odpadkový koš do koupelny. Kupte ideálně koš s víkem, díky kterému nebudou použité hygienické potřeby na očích. Volbu materiálu a designu necháme na vás. V dnešní době se vyrábějí speciální koupelnové koše, které dokonale zapadnou do stylu vaší koupelny.

Kde koupit odpadkový koš?

Pro výběr toho správného odpadkového koše do vaší domácnosti už nemusíte do domácích potřeb či jiného obchodu. Vyberte si odpadkový koš dle vašich preferencí na e-shopu dokose.cz.