Kdy jste poprvé navštívila hlavní město a jaký dojem na vás udělalo?

Poprvé v rámci školního výletu. Potom až jako studentka farmaceutické fakulty, kdy jsem si při studiu přivydělávala modelingem, tudíž jsem do Prahy jezdila za prací do modelingové agentury vlakem z Hradce Králové. Tehdy mi Praha připadala velká a anonymní.

Co bylo impulsem k tomu, že jste se usadila v Praze natrvalo?

Řadu let jsem věřila, že se vrátím na Moravu. Až jsem si jednoho dne uvědomila, že jsem v Praze „zakořenila“. Jinými slovy, zamilovala jsem si některá místa, našla jsem si zde řadu přátel a začala jsem se v Praze cítit doma.

Bydlela jste na Vinohradech, v Podolí… Kterou z pražských čtvrtí máte nejraději, která vám připadá nejpřitažlivější?

Podolí má velké množství zeleně, úžasné nábřeží s cyklostezkou, která je využívána i na in-line brusle, a také pěkné golfové hřiště. Vinohrady mají své kouzlo díky své dlouhé historii, velkému množství kaváren a restaurací a také příjemnému parku. Na bydlení byly pro mě Vinohrady dokonalé v době, když mi bylo přes dvacet let, klid Podolí jsem naopak ocenila po třicítce. Mladá generace jistě ocení také rušný život na Praze 1. Pro rodinnou pohodu mi přijdou naopak velmi zajímavé například Košíře.

Pocházíte z poklidného městečka na Olomoucku. Jak jste se s velkoměstem sžívala?

Zpočátku jsem se soustředila na každodenní práci, kvůli které jsem potřebovala žít v Praze, čili jsem až tolik o změně nepřemýšlela, na velké rozjímání nebyl čas. Navíc změna nebyla až tak razantní, protože jsem od osmnácti do třiadvaceti let žila na vysokoškolských kolejích v Hradci Králové, což sice není metropole, ale není to ani maloměsto.

Praha je centrem všeho dění, nabízí nespočet možností, jak smysluplně strávit volný čas. Co vás nejvíc bavilo v dobách, když jste byla čerstvá nositelka korunky Miss ČR 2004, a co vás baví teď, když jste šťastnou maminkou?

Bezprostředně po Miss mě samozřejmě bavila aktivní účast na přehlídkových molech a focení, což v rámci ČR dávalo smysl jen v Praze. Dnes jsem šťastná, že je mi umožněno dělat velkou většinu mojí práce z domova, čili mohu být s dcerkou. Ať už je to příprava na moderování, anebo psaní populárně naučných článků z oblasti zdraví. Krom toho jsem také navrhla vlastní kolekci oblečení, která je k vidění i objednání v e-shopu www.markoin.cz.

Ráda cestujete, takže máte možnost srovnání Prahy a jiných evropských velkoměst. Dáváte české metropoli nějaké plusové body?

Oproti některým metropolím je Praha pořád malá, takže výhodou je obrovská koncentrace historických památek na relativně malé ploše. Pohled na stověžatou Prahu zkrátka nemá obdoby. Zároveň máme i dostatek parků.

Když k vám zavítá mimopražská návštěva, kam s ní v Praze zajdete, která místa jí určitě ukážete nebo kam sama či s rodinou ráda vyrážíte?

Určitě nesmí chybět vycházka na romantický Petřín, na Kampu, Karlův most, Staroměstské náměstí.

Máte v Praze nějaký oblíbený podnik – restauraci, butik, fitko, salon krásy…, nebo už dáváte přednost klidnému bydlení a procházkám ve vašem domě za Prahou?

Fitness a wellness centrum s bazénem i saunami jsem si našla čtyři kilometry od našeho domu, čili „přes pole“, a nachází se v hotelu v Praze-Benici. Vzhledem k dcerce nejraději vařím doma, ale když už vyrazíme do restaurace, tak v okolí domu, do centra Prahy jezdím spíše v rámci pracovních vystoupení.

Objevíte se ještě občas na nějaké módní přehlídce?

Jednou za rok jdu módní přehlídku pro některou z návrhářek, se kterými spolupracuji. Častěji módní přehlídky moderuji.

Co zásadního se u vás změnilo s příchodem první dcerky – v osobním i pracovním životě?

Přestěhovali jsme se z rušného centra Prahy do domu se zahradou, který je teď naší oázou klidu. Pracovně jsem zvolnila na minimum. Pracuji převážně z domova, když dcerka spí. Případné zakázky na moderování beru jen tehdy, pokud dceru může pohlídat partner nebo některá z babiček. Ty ale máme až na Moravě, tudíž to není úplně jednoduché.

Čemu všemu se momentálně věnujete?

V rámci farmacie pracuji již přes čtyři roky v marketingu a PR Agel lékáren, které jsou z velké většiny na Moravě. V těchto lékárnách jsem realizovala poradenství pro veřejnost, např. na podporu prevence některých civilizačních nemocí. Ale proběhla i lehčí témata, loni jsem se tu např. věnovala dermoporadenství. Také jsem moderovala otevření některých nových lékáren, například výdejnu ve Vrbně. A v oblasti showbyznysu moderuji společenské akce, plesy, tiskovky, kongresy, firemní večery atp. Kromě toho jsem zastupitelkou města Říčany a v dozorčí radě nemocnice.