Natáčíte populární seriál Zlatá labuť. Užíváte si tento typ práce? 

Zlatou labuť jsem zatím natáčela do jednoho dílu a bylo to moc fajn. Natáčení dobového námětu je vždy milé obohacení práce. Už jen to, že se obléknete do kostýmu a vejdete do perfektně vyrobených kulis, je radost.

Právě historické kostýmy jsou tím, co obdivují nejen diváci, ale možná i sami herci?

Ano, fascinuje mě, že se tu v některých případech použily opravdu dobové věci. Například, že tu chodím ve sto let starých botách nebo že materiály, které se používaly, jsou natolik kvalitní, že stále drží a nemají tendenci se trhat nebo párat.

Je něco, co byste z tehdejší doby ráda vrátila do té naší současné?

Chtěla bych vrátit slušnost a eleganci. Aby ženy chodily oblékané jako ženy a muži jako muži. A pak také vzájemný respekt.

Tušíte, co bude s vaší postavou paní Zimové z maloměsta dál?

Kam se bude má postava ubírat, zatím netuším, a pochopitelně bych to ani nemohla divákům prozradit. Kouzlo by bylo pryč, a to se nedělá.

Dočkali jsme se jara, na co se v tomto ročním období nejvíce těšíte?

Jaro je nadechnutí se po zimě. I když mám zimu ráda, jezdíme lyžovat a užívám si ji, jakmile přijedu z poslední zimní dovolené, tak už jaro vyhlížím. Jaro pro mne znamená začátek nové golfové sezony.

Čím si vás tak získal?

Golf jsem si zamilovala před devíti lety. Je výbornou protiváhou k mé práci. Většinu dne trávím ve studiích, bez oken a v klimatizaci, a když vyjdu na pár hodin týdně ven, ujdu pár kilometrů na čerstvém vzduchu, naberu energii do další práce. Navíc potkáte spoustu zajímavých lidí z různých profesí a během hry na hřišti se tak dozvíte hodně věcí.

Netajíte se tím, že jste prožila bouřlivé a vyčerpávající první manželství s hercem Čestmírem Řandou ml., včetně bojů o alimenty pro syna. Přesto jste vše ustála a na žádné fotce vám neschází úsměv. Jaký je váš recept na spokojený život?