Domácí pedikúra 

➽ Začněte úpravou chodidel pemzou, dokud jsou suchá.

➽ Poté je 10 minut změkčujte v teplé vodě s epsomskou solí a pemzou odstraňte suchou kůži.

➽ Po obroušení obou chodidel jemně zatlačte nehtovou kůžičku pomocí tyčinky z pomerančového dřeva (špičku omotejte nataženým vatovým tamponem, abyste minimalizovali podráždění) a nohy osušte ručníkem.

➽ Použijte hydratační krém, aby byla pokožka pružná, vmasírujte do nehtových lůžek olejíček na kůžičku a na závěr naneste vrstvu vrchního laku, aby byly nehty lesklé a zdravě vypadající. Muži mohou použít pečující olej na nehty.

Každodenní rutina

Pravidelně používejte silně hydratační krémy. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak udržet problémy spojené se suchou kůží na uzdě. Nechoďte bosýma nohama po koberci, který může z pokožky odčerpávat vlhkost, zejména čerstvě po nanesení krému.

Hydratace je základ

Uzavřené boty jsou v zimě nutnost, ale oproti létu jsou nohy vystaveny mnohem větší zátěži. Chlad navíc hodně vysušuje pokožku, která potom může mít tendenci praskat a olupovat se. Pokud jsou nohy zdravé, postačí dostatečná hydratace, pokud v patách vznikají trhliny, je lépe vyhledat lékaře, protože existuje riziko zánětu.

Přezouvání

Když celý den prochodíte v uzavřených botách, vaše chodidla trpí, prsty jsou zmáčknuté k sobě, noha je celý den přehřátá a ve vlhkém prostředí. Tam začínají mykózy a jiné problémy. Proto je dobře se po návratu domů přezout do otevřených přezůvek. Nechoďte bosi v ponožkách, ve kterých jste strávili celý den, zpravidla jsou zavlhlé, a tak chodidlu neprospívají.

Správná obuv

Zimní obuv by měla být odolná vůči vlhkosti, ale prodyšná, aby nedocházelo k zapaření nohou. Ideální je nosit ponožky jen z přírodních materiálů, pomoci mohou i speciální vložky do bot s koloidním stříbrem. Do zimních bot se také prodávají vložky s kapsaicinem nebo mohérové vložky. Jsou výhodné proto, že je lze z bot vyjmout a vysušit, případně častěji měnit.

Co s omrzlinami

Zatímco těžké omrzliny patří jednoznačně do nemocnice, s lehčími si poradíte sami. Stačí mírné teplo, cca něco přes patnáct stupňů. V žádném případě ale nevystavujte postiženou končetinu sálavému horku ani vysokým teplotám. I lehká omrzlina znamená poranění kůže, která je tím víc náchylná k dalšímu poškození (a to teplem, chladem, infekcí).

 

Video
délka: 02:18.80
Video se připravuje ...

Zaměřeno na manikúru a pedikúru! Co je v kurzu? Videohub

Fotogalerie
4 fotografie