Takříkajíc „naostro“  v posledních letech chodí čím dál více dam naprosto běžně, zejména v teplém letním období. „Ženy odkládají kalhotky kvůli pohodlí, volnosti či ‚větrání‘. Někdy jej volí také proto, aby jim nikde nic neprosvítalo nebo se nerýsovaly nevzhledné linky. Mnohým se to rovněž zdá hygieničtější.

Je fakt, že pod sukní či šaty může v horkém létě ženský klín z absence zakrytí profitovat. Nedochází k zapaření a zapocení, vše větrá. Ženám, které často trápí kvasinkové infekce, gynekologové letní chození naostro vysloveně doporučují,“ uvádí odborník na sexualitu Adam Durčák.

Dopřát svým intimním partiím přísun vzduchu je tedy při vysokých teplotách vhodné. Přirozeně se tu totiž vyskytují bakterie a další mikroorganismy, jejichž počty se drží na normální úrovni, pokud používáme správné hygienické přípravky, myjeme se po zpocení, dopřáváme svému klínu dostatek větrání a nosíme dobře padnoucí spodní prádlo, které zároveň pravidelně měníme – kalhotky každý den a podprsenku po trojím nošení.

V parném letním dni nebo třeba po cvičení či sportování se pak hodí obměňovat spodní prádlo i vícekrát denně. A také si je potřeba brát čisté prádlo i na noc, anebo si jej ideálně nebrat vůbec.

Stejné kalhotky i tři dny?

Přesto se zdá, že pro řadu žen není problém nosit jedny a ty samé kalhotky delší dobu. Například podle nedávného průzkumu platformy Derm Review, která se zabývá péčí o pokožku, celá pětina žen nosí stejné spodní prádlo klidně i několik dní.

Jedna z deseti dam si dokonce kalhotky nemění tři a více dnů. Více než polovina žen, nejvíce v kategorii nad 55 let, si kalhotky nemění ani na spaní. Bezmála čtvrtina – tentokrát mladých dam pod 25 let – si zase spodní prádlo nepřevlékne po sportu či work-outu. Důvody jsou různé – od ušetření si času a nákladů na praní prádla až po ohled na životní prostředí.

Hrozí záněty a infekce

Jakkoliv se kupříkladu právě redukce prádla může zdát praktická, riziko takového počínání je značné. „V dlouho nošeném prádle se hromadí vlhkost, drží se tu teplo, a tak se bakterie a kvasinky množí a hromadí. Výsledkem pak bývá nejen nepříjemný zápach, ale také vyrážky, svědění, kvasinkové infekce – časté jsou třeba vaginální kandidózy –, infekce močových cest, bakteriální vaginózy, či dokonce život ohrožující stafylokokové infekce,“ varuje Adam Durčák.

 

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Celotělový orgasmus a podceňované partie. Masérka odhalila taje tantry Jiří Marek

Fotogalerie
3 fotografie