A podle fotek je vidět, že Alba roste jako z vody. Navzdory svému postižení a s milujícím tátou po boku si užívá běžné dětské radosti. Společně pečou koláč, Alba si hraje s dětským mopem, krmí kachňátko a jako každá správná slečna pokukuje po líčidlech.

„Jak důležité je plnit dětské fantazie? Alba se opravdu ráda dívá do zrcadla a tráví spoustu času tím, že si hraje s malovátky. Ujišťuji vás, že já to nedělám, takže mě to v této věci nenapodobuje. Přesto miluje líčení, stuhy, štětce a korunky,“ popisuje s úsměvem Luca, který holčičce věnoval růžovou skříňku plnou líčidel.

Alba roste s láskou

A s láskou komentuje i další Albinu fotku, na níž má vysmáté děvčátko puntikované pyžamo. „Dnes dorazilo 101 dalmatinů! Tahle holčička vyrůstá rychle a je stále chytřejší a nezbednější,“ raduje se Luca.

Společně také žertem propagují boj proti koronaviru v podobě očkování. „Byl jsem očkován! Pocit povinnosti a odpovědnosti mě jako otce křehkého dítěte přiměl k tomu, abych nadále věřil institucím a vědě. Pouze vakcína nám může pomoci dostat se z této pandemie, abychom si život zase mohli užívat," dodává Luca.

 

Fotogalerie
11 fotografií

Babyboxy jsou tu už od roku 2005 a pomohly vstoupit do života více než 200 dětem. Více o vzniku babyboxů v Česku a současné situaci prozradí zakladatel Ludvík Hess.