Vyleštěná světla

Pomocí zubní pasty také můžete dokonale vyleštit světla u automobilu.

Nezamlžené brýle

Ať už máte lyžařské, dioptrické nebo plavecké brýle,řekněte sbohem zamlženým sklům.  Stačí je zevnitř natřít trochou zubní pasty a jemně vyleštit. Stejným způsobem můžete pastu použít i na zrcadlo v koupelně. 

Antistresák

Na hrdlo tuby zubní pasty nasaďte balonek a pastu do něj vymáčkněte. Balonek pečlivě zauzlujte, dejte přes něj síťku (např. od mandarinek), a kdykoliv jste ve stresu, mačkejte.

Čistá pleť

Akné či různé pupínky zakryjte zubní pastou a nechte minimálně hodinu, nejlépe přes noc působit. Stejně postupujte i v případě oparu. 

Znovu bílé tričko

Na skvrny na tričku od potu či deodorantu rozprostřete pastu, posypte jedlou sodou, pokapejte peroxidem vodíku a nechte chvilku působit. Vyperte jako obvykle.

Nevábná termoska

Často používaná termoska může kvůli obtížnému mytí zapáchat. Naplňte ji horkou vodou, vymáčkněte do ní trochu pasty, zavřete a protřepejte.

Lesklé kohoutky

Vodovodní kohoutky nebo spáry mezi dlaždicemi snadno vyčistíte bílou zubní pastou. Naneste ji na povrch houbičky, vyčistěte a opláchněte.

Poškrábaný displej

Máte na displeji telefonu nebo na brýlích drobné škrábance? Na vatový tamponek dejte torchu pasty a poškrábaný povrch vyleštěte.

Staré stříbro jako nové

Chcete vyčistit zašlé stříbrné šperky nebo předměty? Lesk jim znovu dodáte zubní pastou! Pomocí starého kartáčku ji naneste na leštěný povrch, který chcete vyčistit, a nechte chvilku působit. Poté pořádně opláchněte osušte.

Špinavá guma na teniskách

Máte plátěné tenisky a v bílé gumové části je zažraná špína? Nezoufejte a pomozte si zubní pastou. Naneste ji na špinavá místa, vydrhněte kartáčkem a opláchněte.

Odstraní zápach

Porcovali jste rybu či loupali cibuli nebo česnek a zápach nemůžete dostat z rukou? Místo mýdla použijte zubní pastu a opláchněte.

Víte, že...

...směs na čištění zubů používali už staří Egypťané? Skládala se ze soli, pepře, mátových listů a květů kosatce.

...nápad na zubní pastu v tubě se zrodil v roce 1892? Syn amerického výrobce zubních past se inspiroval u pařížských malířů, kteří používali barvy v hliníkových tubách.