Jak dlouho už v Modřanech žijete a proč jste se po tolika letech rozhodl Dejvice opustit?

V Modřanech bydlíme už čtvrtým rokem. Je fakt, že jsem v Dejvicích strávil většinu života, ale impulsem ke stěhování bylo vlastně to, že moje žena Kateřina zdědila po rodičích dům, ve kterém se narodila. Žila v něm vlastně až do té doby, než jsme se poznali, a já ji s sebou odtáhl do Dejvic. 

Autor: archiv Richarda Tesaříka

Takže se dá říct, že rodina vaší paní má kořeny v této poklidné lokalitě modřanských vilek?

Dům, který teď obýváme, nechal postavit už před válkou dědeček mé ženy. Takže tu žili její prarodiče i rodiče. Místo si vybrali opravdu kouzelné, obklopené vinicemi, s výhledem na chuchelské závodiště a jen kousek od romantických zákoutí Vltavy. A tradice bude nejspíš pokračovat, protože společně s námi tu žije i náš starší syn Štěpán. Ten se s rodinou zabydlel ve větším bytě v přízemí.

Nedělalo vám problém zvyknout si na novou čtvrť?

Je pravda, že mám kořeny v Dejvicích, ale ani tato lokalita mi není cizí.  U tchána a tchyně jsme totiž byli pečení vaření, takže jsem si zvykat nemusel. Snad jen na to, že do centra to teď mám dvakrát tak daleko.

Zpěvákův stylový obývák
Autor: archiv Richarda Tesaříka

Žili jste na poměrně luxusní adrese. V čem jste si v Modřanech polepšili?

Polepšili jsme si v mnoha směrech. Určitě je kolem nás více prostoru, i když byt není na metry větší než ten dejvický. Rozhodně je ale světlejší, klidnější a každého, kdo k nám zavítá, nadchne krásný výhled, jak už jsem se zmínil –na viničné svahy nebo na závodiště v Chuchli. Výhodou je bezesporu i zahrada, která dům obklopuje. Zkrátka kam se podíváte, všude zeleň, což jsme v takové míře v Dejvicích neměli. A to jsme žili v ulici zvané Zelená. Jako rybář pak oceňuji  i to, že k Vltavě to mám kousek. Sbalím pruty a za pár minut můžu nahazovat.

Máte u Vltavy i své místečko a jaké rybky chytáte nejčastěji?

Místečko u Vltavy mám, jenomže loďku mám na Berounce, tak jezdím i tam. A taky na další místa, třeba na Labe, do Poličky a kam se dá. Protože jsou různé revíry a různé ryby. Chytám proto všechno možné. A kromě toho, že rád ryby chytám, tak je také rád pojídám.

V ložnici má koutek s pianem
Autor: archiv Richarda Tesaříka

A vaše oblíbené místo v domě?

Pokud je hezké počasí, tak většinu času trávíme na terase, která má třicet metrů. Je z ní krásný výhled na vinice. Vždycky, když se kolem rozhlížím, tak mám pocit, že jsem se ocitl někde ve Francii. Na terase pěstuji všelijaké bylinky, které používáme v kuchyni, a taky je místem, kde se odehrávají gurmánské grilovací party. Na grilování k nám chodí hodně mých kamarádů, moc si to společně užíváme a já se už grilovací sezony nemůžu dočkat. Na čerstvém vzduchu na terase ale obecně lépe chutná, takže tu i běžně stolujeme, pokud to počasí dovolí, tak od jara do podzimu. Mým královstvím je ovšem kuchyň. Rád totiž vařím, pořídil jsem si moderní linku podle mých představ a po ruce mám všechny kuchyňské pomocníky. A taky televizi a koutek s počítačem.

To se vám nejspíš z domu ani moc nechce.  Ale přesto. Vyrazíte občas do blízké hospůdky, na nákup nebo za sportem?

Našel jsem si v okolí pár solidních hospod, kam občas zajdu na pivko. Pohoda panuje i okolo Vltavy, kde je i oblíbená stezka pro bruslaře, kola i na procházky. Do fitka ale jezdím na Julisku, to je pozůstatek z Dejvic.

Rozlehlá terasa je na grilování ideální
Autor: archiv Richarda Tesaříka

Jak vycházíte se sousedy, máte přátelské vztahy?

V pohodě! Jsou příjemní, víme o sobě. Od jednoho z nich se možná inspiruji. Naše pozemky jsou vlastně typické pro vinice a on si pár řádků založil. Nás konečná úprava zahrady teprve čeká a tu vinnou révu proto vážně zvažujeme. Nebylo by vůbec špatné, kdybych mohl své kamarády pozvat nejen na svoje uzené ryby nebo grilované maso, ale i na vínečko z vlastní produkce.

Nedávno jste oslavil kulatiny. Jak jste si užil narozeninový koncert v Lucerna music baru a jaké dárky jste dostal?

Sedmdesátiny? Prý to bylo nejlepší mejdlo roku 2015, říká hodně lidí. Dostal jsem hlavně hodně chlastu…do konce života mám co pít.

Co vás letos čeká s kapelou a na divadelních prknech?

S YoYo Bandem hraní po festivalech a další koncerty, pravidelné hraní jednou měsíčně v Hudebním klubu Palmovka (dříve Ricatado). Hraji v nejrůznějších muzikálech především v divadle Kalich, například v obnovené premiéře Robin Hood, mám roli v muzikálu Mauglí, Johanka z Arku nebo Tajemství.