Až 74% etiopských venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zde zemře 55 tisíc malých dětí ročně. Veolia Voda a Nadační fond Veolia uspěly s benefičním prodejem karaf v projektu Voda pro Afriku již třikrát. Výtěžek 1,21 miliónu korun pomohl financovat projekty na podporu vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc.

Výtěžek z loňského prodeje byl použit na výstavbu veřejného vodovodu v etiopské vesnici Hanša. Do provozu byl uveden vloni v létě.

Šimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni: Veolia Voda a NF Veolia nás prodejem karaf podpořily už třikrát. Pitná voda patří v tomto regionu k největším problémům a Člověk v tísni má s řešením dlouhodobé zkušenosti. Děkujeme Veolii, partnerům a všem, kteří si karafy kupují. Získávání peněz z prodeje pěkných karaf má navíc nápad a zapojuje veřejnost.

 

Autor: Veolia Voda ČR

Honza Dolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia: Koupí karafy lidé získávají nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst – kdo nechce platit poštovné, může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či restauraci, obchod a kavárnu s Fair trade kávou či dobročinný krámek. A konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem.“

Děkujeme všem, kdo naše karafy prodávají a zakoupí v těchto prodejních místech
v Praze, Brně a Ostravě:
Zásilky expeduje Denní stacionář o. s. POHODA. Prodej probíhá do vyprodání zásob. Karafy je také možno zakoupit v e-shopu přes http://www.nfveolia.cz/voda-pro-afriku/e-shop/

Autor: Veolia Voda ČR

Autor: Veolia Voda ČR

Upozornění:

Zahájení prodeje dne 1.11. a ukončení po vyprodání zásob. V prodejních místech není možno uhradit platbu platební kartou, ale výhradně v hotovosti. Zákazník obdrží doklad o platbě.