Přiznejte si svůj problém

Mnozí inkontinentní problém popírají. A to je chyba. Mluvte o inkontinenci otevřeně a jednejte! S radou lékaře, správnou léčbou a kvalitními přípravky jí budete moci čelit a znovu se aktivně zapojit do života. 

Žijte zdravě

Pokud máte nadváhu, snažte se zhubnout. Hýbejte se, cvičte Kegelovy cviky, dostatečně pijte a zdravě se stravujte. Vyhněte se kořeněným a kyselým pokrmům a močopudným potravinám – grapefruitu, zelí nebo kořenové zelenině.

Nebojte se a svěřte se

Podle evropské studie Breaking the Silence se 53 % českých účastníků přiznalo, že se s únikem moči nesvěřili ani svému partnerovi. Přesto 57 % respondentů uvedlo, že se po takovém rozhovoru cítili mnohem lépe. 

Užívejte si sexu

Inkontinence neznamená konec sexu. Naopak, sex přirozeně posiluje svaly pánevního dna, což zvyšuje schopnost uzavírání močového měchýře. Posílené svaly znamenají i lepší orgasmus! A ano, mohou sestát i drobné nehody. Problém pomůže vyřešit třeba jednorázová nebo textilní podložka do postele.

Vsaďte na kvalitu

Moderní pomůcky chrání bezpečně a diskrétně – jsou absorpční, neutralizují zápach, jsou pohodlné a šetrné k pokožce. Ať už potřebujete speciální vložku, nebo jednorázové kalhotky – široká nabídka produktů vám zaručí, že najdete přesně to, co vyhovuje právě vám.

Zdroj Hartmann-Rico

Video
délka: 01:19.14
Video se připravuje ...

Inkontinence už dávno není žádné tabu Hartmann-Rico