Katka byla nadaná umělkyně, která se věnovala malířství a k tvorbě se snažila podporovat i ostatní. Sama vystudovala uměleckou školu ve Florencii a věřila, že tvořivost má v sobě každý. Jen ji umět probudit...

V léčbe zkusila úplně vše

Když si před třemi lety nahmatala v prsu bulku, lékaři potvrdili, že jde o rakovinu. Následovala léčba, chemoterapie, ozařování a operace. „Mezi tím Katka hledala i různé další možnosti léčení – byliny, tinktury, houby, čínskou medicínu, změnu způsobu stravy, návštěvy léčitele i šamana. Zkoušela vše, co jí přišlo do cesty a mohlo by pomoci. Bojovala, nevzdávala to, hledala cesty, chtěla tu být co nejdéle pro své malé chlapce,“ popisuje přítelkyně Sylvia Varicir. Starší klouček už chodí do první třídy a domů nosí samé jedničky.

Svůj boj ale bohužel navzdory všem snahám letos v květnu prohrála. Do poslední chvíle však zůstala silná a vyrovnaná. „Každý z nás, kdo měl tu velkou výsadu Káťu poznat, pochopil, že to je pravá osobnost. Tolik krásy, laskavosti a moudrosti,“ vzpomíná na Katku Pavlína.

Pomoc rodině

Přátelé teď pro Katčinu rodinu založili sbírku na dobročinné platformě Donio. Jejím cílem je manželovi a dětem alespoň částečně ulevit v jejich nelehké životní situaci, které nyní musí čelit. „Vaše dary Honza použije na úhradu různých finančních nákladů spojených s úmrtím Katky, na běžný chod domácnosti a péči o děti a na poplatky související s bydlením a zařizováním domova po stěhování,“ dodává autorka sbírky.  

 

Video
délka: 23:49.44
Video se připravuje ...

Rozhovor herečky Michaely Kuklové s prof. Tesařovou z VFN Praha a prof. Svobodou z Masarykova onkologického ústavu v Brně Dialog Jessenius

Fotogalerie
4 fotografie