Hubnutí sice řeší většinou dívky a ženy, problém nadváhy a obezity se ale týká i mladých mužů. Své o tom ví i Vojtěch. Jak sám říká, ve věku těsně před dospělostí kašlal nejen na sebe, ale i na školu.  Nejraději seděl u počítače a hrál hry. Byl obézní a urážky a posměch okolí byly na denním pořádku. „Na své hubnoucí cestě jsem byl bez jakékoliv podpory. Větší psychické peklo jsem snad nezažil. Za tu dobu jsem si prošel urážkami, šikanou nebo i depresemi,“ tvrdí Vojta.

Pohyb a pravidelná strava

Začal na sobě makat a jak přiznává, bylo to velmi těžké. „Dá se ale říci, že má posedlost po konečném výsledku byla extrémní. Nejvíce mi při hubnutí pomohl pohyb a pravidelná strava. Teď jsem si jídlo rozdělil na šest denních porcí. Ze začátku to bylo peklo, protože jsem do té doby jedl spíše málo,“ vysvětluje pro Blesk.cz Vojta. V účinnost přípravků na hubnutí moc nevěřil, spoléhal na vlastní síly.

Konečně na koupaliště

To, že dokázal zhubnout neskutečných sto kil, mu výrazně změnilo život. Najednou měl více energie a mohl se konečně vydávat na své oblíbené nákupy oblečení. „Mohl jsem si na sebe obléci věci, které jsem dříve mohl komukoliv jen závidět. Mohl jsem se svléknout na koupališti, což pro mě byla věc dosud nevídaná. Hlavně jsem se už nebál oslovovat dívky, jelikož jsem si díky hubnutí více věřil,“ vypráví mladý muž.

Jak sám přiznává, pracuje jako kuchař, ale samotná profese pro něj hrozbou není. „Během covidu jsem bohužel trochu přibral, ale to zase bude brzy dole,“ věří a svůj život dokumentuje na instagramu.

Fotogalerie
12 fotografií

VIDEO: Režisér Magnusek se sice zbavil téměř poloviny své váhy, trpí ale jako zvíře!

Video
délka: 03:29.52

Režisér Magnusek se sice zbavil téměř poloviny své váhy: Trpí ale jako zvíře! Kisa Císařová