Pochod pořádá nadační fond KlaPeto a akci už mnoho let podporuje i deník Blesk. Letos byla odměnou všem částka 1,3 milionu, která se vybrala pro nemocné a handicapované děti!

První část

Obřím dolem se holčičky bojující od narození s dětskou mozkovou obrnou vezly ve sportovních kočárcích. U kapličky si je rodiče dali do krosen a vyrazilo se nahoru. Vystoupat na nejvyšší českou horu zvládla rodina za neskutečné dvě hodiny! „Vyráželi jsme v 10:32 a na Sněžce jsem je slavnostně vyfotil v 12:39,“ popsal fotograf Blesku David Malík.

Nikdo to nevzdal

Letos bylo na Sněžce nejhorší počasí, jaké organizátoři charitativní akce za celou dobu devíti ročníků zažili. „Přesto s námi pro trojčátka šly stovky lidí včetně rodin s handicapovanými dětmi, kterým jsme dříve přispěli, a také rekordní počet »amputářů«. Všichni si zaslouží respekt, nikdo to ani ve velké zimě a sněhové vánici nevzdal,“ řekla spoluzakladatelka NF KlaPeto Kateřina Klasnová s tím, že na Sněžce naměřili jeden stupeň pod nulou.

Stále můžete pomoci! 

„Máme obrovskou radost. Velký dík všem, kdo přispěli. Peníze pomohou nejen trojčátkům, ale také desítkám dalších handicapovaných dětí,“ uvedla Klasnová. Nemohli jste se vydat do Pece pod Sněžkou a přesto chcete pomoci? Stále můžete. „Sbírku jsme se rozhodli nezavírat a pokračujeme dále. A to do podzimu, kdy bude slavností vyhlášení, kdy představíme všechny děti, kterým letos pomůžeme,“ říká Kateřina Klasnová. 

Video: Co všechno vás může u porodu překvapit?

Fotogalerie
19 fotografií