Výsledky si paní Petra přečetla sama na noční službě a až potom ráno na oddělení onkologie jí je oznámila lékařka. „Následoval pláč, obrovský strach a jediná myšlenka, že umřu. Byla jsem sama, uprostřed něčeho neznámého a cítila, jak pomalu padám do propasti, ze které není cesty zpět,“ vzpomíná Petra.

Následovalo kolečko chemoterapií, které se protáhlo na 7 měsíců.  „Dva týdny po prvním cyklu chemoterapie jsem si doma se slzami v očích ostříhala své dlouhé vlasy,“ vypráví.

Čert vem vlasy! Hlavně že se uzdravím!

Nosila krásnou paruku a lidé ani nepoznali, že je nemocná. Dokonce po třetí chemoterapii odjezdila tří hodinový spinning maraton! Poslední chemoterapie byla dárek k 33. narozeninám. Po dobu léčby Petra zvládala chodit do práce a starat se o malého syna. V květnu následovala operace a hned 33 cyklů ozařování.

„Léčba nakonec byla úspěšná a vše se zdálo být na dobré cestě. Dokonce jsem po tom všem hned spontánně otěhotněla a porodila zdravá dvojčátka. Bylo to velice náročné období a obdivuji každou maminku dvojčat. Byla jsem moc šťastná, že je mám a že jsme zdraví,“ říká Petra.

Nemoc opět udeřila

Za necelých šest let od první diagnózy přišel šok. V červnu 2018 při kontrolním mamografu a následné biopsii byl zjištěn nádor v druhém prsu – mnohem vetší. „Ten pocit bezmoci nepřeji nikomu. Jako by mi vyrvali srdce z hrudi,“ vzpomíná mladá žena.

Brzy se z šoku oklepala a začala svůj boj podruhé. Bylo to mnohem náročnější, tentokrát na mateřské dovolené s dvojčaty, ale s pomocí rodiny to zvládala. Opět chemoterapie a operace, při které Petře vzali celý levý prs, spolu s uzlinami. Pak ještě ozařování a biologická léčba.

Neříkejte: Mě se to netýka!

„Rakovina mě naučila si nic dopředu neplánovat a žít přítomností. Naučila mě být trpělivá, dala mi možnost nahlédnout do života jiných žen, které tahle nemoc potkala, a tak navázat nová přátelství. Přála bych si, aby lidé více pečovali o své zdraví, aby ho nebrali jako samozřejmost a neříkali: „Mě se to netýká!“, „Mně se to nemůže stát!“ a podobně. Rakovina si nevybírá,“ dodává Petra.

VIDEO: Nemocná Slováčková přivedla na vyšetření prsu další Češky. Znamená bulka vždy nebezpečí?

Video
délka: 11:19.24

Nemocná Slováčková přivedla na vyšetření prsu další Češky. Znamená bulka hned nádor? redakce Blesk