Pokud se chcete vyhnout běžným lékům z lékárny, možná bude recept Evy Francové, která se inspirovala u uznávaného bylinkáře Jiřího Janči, velkou pomocí. „Kromě léčby za pomoci cibulového a lipového čaje, tinktury z echinacey a jantaru a vysokých dávek vitamínu C, jsem si snížila horečku 39,1 o celý jeden stupeň za pouhých 10 minut pomocí reflexní terapie,“ vysvětlila Kucahřka ze Svatojánu.

Jak na to?

Dělá se to jednoduše a třeba se vám to bude hodit. „Nehtem palce levé ruky silně zmáčknete bod na vrcholku prostředníčku a držíte a mírně masírujete po dobu minimálně deseti minut. Je to spolehlivá, bezpečná metoda, která je vždy při ruce,“ usmívá se oblíbená blogerka.

Znáte tinkturu z jantaru?

Návod na tiknutu z jantaru uvádí ve svých knihách i známý bylinkář Jiří Janča. Ten doporučuje poměr 50 g přírodního jantaru na 750 ml čistého alkoholu, nejlépe 90% lihu. Neopracované jantarové zlomky se nechají naložené v alkoholu minimálně 10 dní, a to na přímém slunci. Jantar v alkoholu dál zůstává a my si odebíráme jen tolik tinktury, kolik potřebujeme.

Jakmile nám žádná tinktura už nezbude, můžeme tytéž jantarové zlomky použít ještě jednou. „Preventivně proti chřipce a nachlazení užíváme 3 kapky do hrnku s čajem 1 x až 3 x denně. Když už nás chřipka nebo zánět průdušek postihne, v užívání pokračujeme a k tomu potíráme tinkturou hrudník a oblast dýchacích cest,“ vysvětluje na svém blogu Eva Francová.