Brigád výrazně ubylo

Najít brigádu dnes ale není jednoduché. „V průběhu pandemie klesla nabídka brigád asi na čtvrtinu. Začátek roku je navíc z hlediska brigád jedním z nejslabších období roku, a tak se aktuálně nabízí po celé ČR asi tisícovka brigádnických míst, zatímco obvykle to bývá 4 až 5 tisíc,“ říká Jaroslava Rezlerová, prezidentka Asociace poskytovatelů personálních služeb. Zájem je přitom několikanásobně větší, než tomu bylo dřív.

Přivýdělky hledají lidé ze zastavených provozů v gastronomii, hotelnictví, cestovním ruchu nebo službách. „Mnohem méně možností mají například i maminky s malými dětmi, které jsou závislé na částečných úvazcích, kterých je nyní k dispozici málo,“ dodává Rezlerová.

Sport a kultura už v únoru, dává naději Prymula.

Video
délka: 36:45.12

Sport a kultura už v únoru, dává naději Prymula. S omezením na 15 kilometrů od domu narazil Blesk

Berou sklady i e-shopy

Zatímco některé obory pandemie krutě poničila, jiné z ní naopak těží a prosperují. „Zaměstnance z gastronomie uplatňujeme v logistice, maloobchodu, obchodních pozicích nebo v zákaznickém servisu v call centrech. Hlásí se nám mnoho servírek na místa recepčních a administrativní podpory, ale počet těchto míst je omezený,“ říká Jiří Halbrštát, manažer náboru a marketingu ManpowerGroup.

Hledají se řidiči, skladníci, pomoc do kuchyně

Poptávka po pracovnících roste v logistických a doručovacích službách, hledají se manipulanti do skladů, řidiči nebo zákaznická podpora. „Je to oblast, kde je brigád největší množství. Podobný počet brigád se nabízí také v oblasti manuální práce ve výrobě a stavebnictví. Překvapivě velké množství brigád je v gastronomii, kde se hledají především pomocníci do kuchyně,“ říká Halbrštát.

Právě probíhá i nábor brigádníků na březnové sčítání dopravy, kdy brigádníci pomocí aplikace zaznamenávají intenzitu dopravy. „Brigádnické pozice obsazujeme v průběhu celého roku podle potřeb našich logistických projektů. V jarní sezoně budeme obsazovat více brigádnických pozic zejména v Moravskoslezském kraji,“ říká Jaroslava Šindelářová z přepravní firmy Geis.

Brigáda není pro všechny

Pokud čerpáte podporu v nezaměstnanosti, na brigádu vůbec nesmíte. U programu Antivirus nebo kompenzačního bonusu pro OSVČ přivýdělek vadit nemusí. Je ale lepší se o konkrétních podmínkách informovat na infolince finanční správy (225 092 392). „Podmínky jsou poměrně složitě definovány a výdělek na brigádě je limitován,“ varuje Halbrštát. 

Najít brigádu dnes není jednoduché.
Najít brigádu dnes není jednoduché.
Autor: profimedia.cz

Tipy, kde hledat na internetu

 práce.cz

jobs.cz

fajn-brigady.cz

aplikace Práce za rohem 

profesia.cz 

 manpower.cz 

flek.cz 

nabrigadu.cz 

startupjobs.cz

„Vláda nám do jedné kapsy dává, z druhé o to víc vezme.“ Ekonomka Horská o daních i salámové metodě podpory.

Video
délka: 39:55.28

„Vláda nám do jedné kapsy dává, z druhé o to víc vezme.“ Horská o daních i salámové metodě podpory Markéta Volfová, Lukáš Červený