Jak je to možné? Když v roce 2004 prodávala společnost PPF Petra Kellnera většinový podíl v televizi Nova americké společnosti CETV dostala za něj vedle 12 miliar korun v hotovosti i balík 3,5 milionu akcií CETV. Upozornil na to server Motejlek.com.

Cena tolika akcií v roce 2004 dosahovala hodnoty 3 miliard korun. V současné době cenné papíry CETV brutálně poklesly vinou světové hospodářské krize až na hodnotu pod půl miliardou korun.

Kellnerova PPF tak prodělal 2,5 miliardy korun. Navíc kdyby celý balík akcií prodal na podzim roku 2007, dostal by za ně 8 miliard korun. Z tohoto pohledu se tak může mluvit dokonce  o ztrátě 7,5 miliardy korun.

Přitom nejde zdaleka o jedinou Kellnerovu ztrátovou investici. V miliardách korun se počítají i poslední Kellnerovy škody na investicích v Rusku, které je těžištěm Kellnerových obchodů.

"Toto množství akcií CETV vlastní společnost PPF Investments, což je jiná společnost, nezávislá na PPF Group," řekl pro Blesk.cz Alexej Bechtin mluvčí PPF Group.

Společnost PPF Investments byla založena, aby spravovala Kellnerovy soukromé investice. O to je miliardová ztráta na akciích Novy pro Kellnera bolestnější, jelikož se jednalo o jeho soukromou investici.

Dění kolem majetku nejbohatšího Čecha bude Blesk.cz nadále sledovat.