Některé subjekty vycházejí svým klientům vstříc a nabízejí k úvěru doplňkové služby. V náročném období covidu, karantény a v předvánočním čase nabízejí ještě posílení těchto benefitů, jež myslí na zadní kolečka zákazníka, který se může dostat do dočasných potíží se splácením.

Splátku si můžete odložit 

Některé společnosti nabízejí odložení splátek za poplatek, někdo však tuto službu nabízí zdarma a bez zápisů do úvěrových registrů. V předvánoční době a náročném období pandemie některé společnosti poskytují jako bonus prodloužení možnosti odložení splátek.

Myslete na zadní kolečka

Doporučujeme především držet se pravidel zodpovědného půjčování. V této nelehké době je dobré myslet na zadní kolečka již při sjednávání úvěru. Například pojištění proti možnému výpadku příjmů z důvodu nemoci nebo úrazu či bezplatný odklad splátek se může opravdu hodit,“ vysvětluje Kateřina Jarošová, tisková mluvčí společnosti Provident.

Možnost doplňkového pojištění

Takové pojištění pomůže vykrýt výpadek příjmů v případě nemoci či úrazu. Některé společnosti nabízejí v jedné ceně pojištění pojistné krytí i pro děti klienta, které se ocitnou v nemocnici. V předvánočním čase některé subjekty poskytují dvojnásobné plnění takového pojištění oproti standardním podmínkám.

5 pravidel zodpovědného půjčování

  1. Půjčte si maximálně jednu čtvrtinu vašich příjmů.
  2. Neřešte dluhy další půjčkou.
  3. Nepůjčujte si na něco, co nutně nepotřebujete.
  4. Půjčte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete.
  5. Pojistěte se proti ztrátě příjmu způsobené

Autor: Provident