Podmínky běžných účtů se moc neliší. U většiny bank lze získat zdarma dětský účet a účet pro studenty, ostatní osobní konta jsou zpoplatněna. Aktivní klienti je ale mohou získat zadarmo, obvykle je tak zapotřebí platit kartou a nechat si na účet zasílat výplatu. Zdlouhavě vybírat a porovnávat nabídku běžných účtů přijde sice vhod, ale rozhodně ne kvůli nulovým poplatkům.

Neopomínejte na sympatie a klientský servis

Mít to nejlepší z nejlepších ještě nezaručuje spokojenost. Zapomínat byste neměli na klientský servis. Zajímejte se o to, jak přívětivé je internetové bankovnictví. Je možné si libovolně spravovat finance? Nastavovat limity, ověřovat PIN, upravovat trvalé příkazy, měnit osobní údaje. Pokud je nutné kvůli každé maličkosti vyrážet osobně na pobočku, pak se vám běžný účet zdarma může prodražit.

Kromě samotné správy přijde vhod i pomoc bankéře na telefonu. Ptejte se tak, zda je klientský servis k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Chtějte vědět, co vše lze po telefonu vyřídit a kvůli čemu už je nutná osobní návštěva.

Na webu banky vždy musíte najít vše, co potřebujete. Stránky by tak měly být uživatelsky přívětivé. Když už je nutné osobně se dostavit do kamenné provozovny, pak byste ji měli mít v dobré vzdálenosti, ať se kvůli vyřízení bankovních služeb nemusíte trmácet daleko a brát si v práci volno.

Myslete na budoucnost

Běžný účet je základním bankovním produktem, kterým vše začíná, ale rozhodně nekončí. Od něj se odvíjí další finanční služby, i proto je dobré najít banku, které věříte, a nelpět jen na nulových poplatcích.

Kromě běžného účtu zanedlouho budete potřebovat hypotéku, kreditní kartu či kontokorent, možná vás brzy začne zajímat, i kam s ušetřenými penězi dál, na řadu tak přijde spořicí účet, termínovaný vklad nebo investování.

Mít vše pod jednou střechou se může vyplatit

Ne vždy vše musí sednout u jedné banky. V takovém případě nezoufejte, mít vše pod jednou střechou se může vyplatit, ale také nemusí. Najít vhodný běžný účet a jiné finanční produkty vám pomůže portál www.pujcka.co, kde na jednom místě hravě porovnáte nabídku bank i nebankovních společností.

Bankovní účet je prvním finančním produktem, na který se nabalují další a další, tak nepodceňte začátek a buďte už na startu součástí toho nejlepšího týmu.