„Zjistili jsme, že až 70 % lidí má pojištění špatně nastavené. U těch nejsmutnějších případů se pak stává, že pojišťovna škodu neproplatí. Většinou je to kvůli tomu, že smlouva není aktuální nebo nekryje všechno, co je třeba," říká o pojištění Čechů Aleš Žárský, ředitel bezplatné pojišťovací služby RIXO.cz. Právě RIXO.cz se zaměřuje na revizi všech pojistek a pomohla už tisícům Čechů ušetřit za pojištění.

Víte, na které situace jste pojištěni?

Stala se vám nehoda a vy jste nedostali od pojišťovny ani korunu? Pravděpodobně jste měli ve smlouvě tzv. výluku z pojištění, o které jste nevěděli. Anebo pro takovou situaci vůbec pojištění nejste. Další pastí mohou být nízké limity pojistného krytí – maximální částka, která může být při škodě vyplacena.

„Například se může stát, že lyžař s pojistkou na blbost vrazí do skupiny lidí na sjezdovce a způsobí celkovou škodu přes 5 milionů. Jenže pojistné krytí má nastavené pouze do výše 2 milionů korun. Sice ušetří pár stovek ročně, ale rozdíl pak musí vyrovnat z vlastní kapsy,“ komentuje Žárský.

Smlouvy jsou psané „pojišťovničtinou“ a v té se málokdo vyzná. Navíc věcí ve smlouvě, kterých je potřeba si všímat, je spousta. A pojišťovna ani finanční poradce za vás nic hlídat ani kontrolovat nebudou. Pojišťovací služba RIXO.cz ano.

Autor: Shutterstock

Jak je to možné a co pro to musíte udělat?

Běžte na www.rixo.cz, zdarma se zaregistrujte, nahrajte své pojistné smlouvy a máte hotovo. RIXO.cz za vás vše zdarma zkontroluje a do týdne dostanete zhodnocení, jak si vaše pojistka stojí. „Zvládne to opravdu každý a díky pár minutám, které tomu věnujete, můžete ušetřit spoustu peněz a nepříjemností při řešení škodních událostí,“ radí Žárský.

U každé pojistné smlouvy se srozumitelně dozvíte její klady a zápory, porovnání s jinými na trhu a získáte hodnocení RIXO indexem – ten hodnotí smlouvu na stupnici 1-10. Můžete si ověřit, že vaše smlouva je dobrá a být v klidu. Pokud ale lze smlouvu vylepšit, služba vám to řekne.

Konečně služba pro 21. století

Lepší smlouvu můžete uzavřít přímo ve službě. Už nemusíte chodit do pojišťovny nebo za finančním poradcem. Často navíc nemusíte vypovídat smlouvu a složitě ji převádět jinam. Pojistka se dá většinou vylepšit i u vaší stávající pojišťovny, a to je pak pro vás o mnoho jednodušší.

Další výhodou je, že budete mít konečně všechny smlouvy a jejich hodnocení přehledně na jednom místě. Už nebudete muset hledat v šanonech nebo volat finančnímu poradci. Navíc vám služba ohlídá důležité termíny, jako je výročí smlouvy a včas upozorní na výhodnější pojištění na trhu.

Příběhy zákazníků

Eva ušetřila přes 1 000 Kč ročně a má lepší smlouvu s vyšším krytím

Eva L., Praha, pojištění majetku, byt v Praze

Výsledek kontroly: Původně platila paní Eva na pojištění majetku 3 061 Kč ročně. Pokud by někomu způsobila škodu, původně by pojišťovna zaplatila nejvýše 2,5 mil. Kč. Jen pro představu – kdyby vznikl v bytě požár, její současný limit by na to rozhodně nestačil.

RIXO index byl 7,2.

Po změně: Eva zvolila novou smlouvu za nižší cenu 2 073 Kč ročně. U pojištění je navíc navýšená maximální výplata u pojištění odpovědnosti na 5 mil. Kč. RIXO index je 9,3.

František má o tisíc korun levnější povinné ručení, vyšší limity pojistného krytí, a navíc získal bonus

František H., Sušice, povinné ručení, Škoda Octavia

Výsledek kontroly: František si nechal zkontrolovat povinné ručení. Za své původní povinné ručení platil 3 300 Kč ročně.

Limit pojistného plnění měl 35 mil. Kč a asistenční služby základní.

Protože smlouva měla nízké limity a vysokou cenu, dosáhla RIXO indexu jen 3,5.

Po změně: RIXO Františkovi nabídlo novou smlouvu za 2 199 Kč ročně.

Nová smlouva má navýšený limit plnění u povinného ručení z 35 mil. Kč na 100 mil. Kč a zvýšené úhrady asistenčních služeb z původních 2 000 Kč na 3 000 Kč. Navíc jako bonus získal první škodu bez vlivu na bonusy.

RIXO index se zvýšil na 8,4.

O službě RIXO.cz

RIXO.cz je bezplatná online pojišťovací služba, která nemá v ČR konkurenci. Lidem šetří peníze za pojištění, udělá pořádek v pojistných smlouvách a pomáhá předcházet nesnázím s pojištěním.

Zdarma vytvoří online přehled pojistných smluv ze všech pojišťoven v ČR. U smluv zkontroluje, zda jsou správně nastavené, jestli kryjí vše, zda jsou výhodné. Ohodnotí je RIXO indexem, který na stupnici 1-10 udává, jak výhodná je smlouva oproti jiným na trhu. Zákazníci ve službě mohou velmi snadno uzavřít nové pojištění. RIXO.cz také hlídá důležité termíny smluv a pomůže s pojistnými události.

Služba byla spuštěna v srpnu 2018 a jejím investorem je skupina Home Credit (člen finanční skupiny PPF).

 

Češi začínají řešit koronavirus i ve spojitosti s životním pojištěním

Vykradli vám auto? Z povinného ručení nic nedostanete

Srážka s autobusem vás může přijít na miliardu