Kromě bytu pojistěte i jeho vybavení

Stát se může cokoliv – objeví se zloděj, vytopí vás soused, praskne vám hadice od pračky nebo nevypnete žehličku. Pojištění nemovitosti vám pokryje jakékoli škody způsobené na nemovitosti. Jedná se o podlahy, stěny, okna apod. Pojištění domácnosti oproti tomu pokryje vaše vybavení. Zloděj vám těžko ukradne podlahu, ale televizi nebo počítač jsou jejich terčem pravidelně. Tyto dva typy pojištění jdou ruku v ruce a jedině společně vám poskytnou kompletní ochranu.

Autor: Shutterstock

Nepodceňte výběr

Nejčastější chybou je špatný odhad ceny majetku. V praxi pak dochází často k podhodnocení i nadhodnocení. Pokud nemáte jasnou představu o hodnotě svého majetku, zkuste se nad ní aktuálně zamyslet. Není to velká zábava, jak trávit večer, ale doporučujeme vám opravdu důkladně spočítat hodnotu vašeho majetku, abyste si správně nastavili pojistku. Jestliže budete ve svém bytě třeba dodatečně rekonstruovat kuchyň, tak pamatujte na to, že máte pojištění nastavené na hodnotu staré kuchyně. Takže než se začnete radovat z nové a krásné linky, aktualizujte si i pojistnou smlouvu. Na aktualizaci smlouvy myslete i jindy. Hodnota nemovitostí se mění a s tím se může měnit i výše a nastavení pojistné smlouvy. Ideální doba pro aktualizaci jsou přibližně každé dva roky.

Autor: Shutterstock

Poradí mi někdo?

Časem můžete uvažovat i o možnosti připojištění, což se může v některých případech velmi vyplatit. Hodně užitečné jsou i asistenční služby, které poskytuje dobrá pojišťovna u pojištění majetku zdarma. Například Generali Česká pojišťovna nabízí široký rozsah asistencí, které klient dostává k pojištění automaticky a bez příplatku. K dispozici jsou i specifické nadstandardní služby. Ty se týkají pomoci při potížích s počítačem nebo při nehodě na kole. Základní asistenční služby můžete využít při technické a právní asistenci (zásah řemeslníků), technické havárii do 10 000 Kč, zablokování dveří a v mnoha dalších situacích. Zvažte tedy, co využijete a co už je pro vás nadbytečné. Možností je opravdu hodně a doporučujeme nepodcenit přípravu.