"Naše rodinné auto je fabie a já navíc využívám služební felicii," odpověděl předseda ODS na otázku, v jakém autě jezdí. Proti luxusnímu volvu, ve kterém se vozil Nečasův předchůdce Mirek Topolánek je Škoda Fabie celkem rozdíl.

Pravděpodobný budoucí premiér Petr Nečas si dával na odpovědích čtenářům Blesk.cz dost záležet. Diktoval je mluvčímu ODS Martinu Kupkovi.
Pravděpodobný budoucí premiér Petr Nečas si dával na odpovědích čtenářům Blesk.cz dost záležet. Diktoval je mluvčímu ODS Martinu Kupkovi.
Autor: Jiří Hadač

Espézetky? Úplně obyčejné!

"Můžu vás ujistit, že moje espézetka je naprosto běžná, taková, jakou nám přidělili," směje se Nečas po otázce, narážející na kmotrovské espézetky některých členů ODS.

"Jsem dlouhodobě přesvědčený, že člověk, který si dá takzvaně privilegovanou espézetku na své auto, vzbuzuje oprávněné otázky o úrovni svého IQ," dodává. Vydží Nečasovi tento sympatický názor i po delším působení ve vrcholné politice?

Před volbami čelil Nečas pořádnému skandálu. Ředitelka jeho ministerské kanceláře Jana Nagyová si za osm měsíců vydělala kolem dvou milionů hrubého! To všechno samozřejmě z peněz daňových poplatníků. Jako kmotr Petr Nečas ale nepůsobí.

Během chatu se čtenáři Blesk.cz si navíc dával až pedantický pozor na to, aby v odpovědích použil co nejpřesnější formulaci. Čtenáři se ho vyptávali na boj proti korupci, na úspory, jak plánuje snížit nezaměstnanost, ale i na to, jestli někdy boxoval. Podívejte se, co Petr Nečas odpověděl.