Neusněte na vavřínech

Možná se vám v loňském roce podařilo ulovit nejlevnější povinné ručení na trhu, ale v letošním roce je všechno úplně jinak. Pojišťovny mají nové slevy, akce, výhody. Proto základem pro sjednání nového povinného ručení je správné ukončení toho starého. Povinná ručení se každoročně automaticky obnovují, a ve chvíli, kdy vám přijde složenka s platbou, která vám najednou přijde drahá, už je na změnu pozdě. Rada první tedy zní: Podívejte se, kdy končí vaše povinné ručení a nové začnete hledat minimálně dva měsíce předem. Výpověď starého povinného ručení totiž musíte dostat na pojišťovnu nejpozději šest týdnů před výročím vaší smlouvy, jinak se vám automaticky obnoví.

Nespoléhejte na jednoho koně

Možná znáte paní z pojišťovny, nebo máte kamaráda finančního poradce. Anebo máte souseda, který má bezva pojistku. Ať už tak nebo tak, sbírejte informace z více zdrojů. Paní z pojišťovny určitě dokáže udělat geniální povinné ručení. Ovšem jen od své pojišťovny. Finanční poradce sice spolupracuje se všemi pojišťovnami na trhu, ale z praktického hlediska ovládá maximálně tři nebo čtyři kalkulačky pojištění. A soused může mít jiný typ nebo druh auta a jeho bezva pojistka by se konkrétně vám mohla skvěle prodražit.  Dobrou volbou je v tomto případě online kalkulačka povinného ručení, která disponuje daty od všech pojišťoven a vynechává lidský faktor. Většinou je právě pro povinné ručení kalkulačka to, co vám zajistí největší přehled o aktuálních cenách a akcích.

Mnohdy ale ani tohle nestačí k tomu, abyste se dopracovali k nejlevnějšímu povinnému ručení.

Řekněte si o podpultovky

Pro mladší generaci – podpultovka, nebo také podpultové zboží, které jste za minulého režimu v obchodě obvykle koupit nemohli, ale pokud jste se znali s prodavačkou nebo vedoucím, mohl vám zboží prodat tzv. pod pultem, tedy neoficiálně.

Podpultovky nám v oblasti povinného ručení přetrvaly až do nového režimu a nového tisíciletí, jen se jim teď říká „Neveřejné nabídky“. A právě to je věc, která by vás měla v oblasti povinného ručení zajímat. Kalkulačka povinného ručení je skvělá věc, dá vám obecný přehled o tom, kolik byste za povinné ručení zaplatili u různých pojišťoven a vy tím dostanete základní informace. Dobré kalkulačky ale nabízí ještě možnost dostat se k neveřejným nabídkám, například prostřednictvím jejich operátorů.

Ano, je to samozřejmě marketingový tah, který má zajistit, aby se s vámi spojil živý člověk a ideálně s vámi podepsal smlouvu. A ano, většina z nás by šla raději k zubaři, než mluvila s operátorem jakéhokoli typu. Na druhou stranu, pokud vám jeden krátký rozhovor sníží cenu povinného ručení na polovinu, stojí za to si popovídat.

Cesta, jak se dostat k nejlevnějšímu povinnému ručení opravdu není složitá. Jen si na ni musíte najít ten správný čas, abyste se trefili do doby, kdy můžete svou pojistku ukončit. Mimochodem – kdy má výročí vaše povinné ručení?