Vyzkoušet můžete obyčejnou škrabku na sklokeramickou desku, kterou běžně využijete v kuchyni. Vyjde zhruba na stovku. Jak snadné to je, ukáže video.

Video
délka: 01:37
1080p 720p 360p

Strhávání dálniční známky auto.cz

Pokud chcete mít vše přesně pro svůj účel, je tím nejlepším způsobem, který můžete zvolit, odstranění speciální škrabkou na dálniční známky. Koupit ji můžete v prodejnách s automobilovým příslušenstvím nebo i na některých benzínkách.

Co můžete ještě zkusit?

Vyzkoušet můžete i žiletku, ale tady je riziko, že se říznete nebo poškrábete sklo auta. Mnoho řidičů má také dobrou zkušenost s fénem, který známku nahřeje a její sloupnutí tak bude jednodušší.

Uvízlo na skle lepidlo?

Pokud jste perfekcionisti, kterým nestačí místo přelepit novou známkou a chcete ho mít dokonale čisté, zkuste lepidlo odstranit líhem. Nepatří sice k nejúčinnějším, ale zase nepoškodí interiér vozidla, kdyby vám ukápl. A také není příliš cítít. Pokud líh doma nenajdete, skvěle při odstraňování lepidla z dálniční známky funguje technický benzín.

Cena známky zůstává stejná

Dálniční známky pro příští rok pro snadnější rozpoznání opět výrazně mění svůj design. Mění se hlavně barvy, tvary zůstávají stejné, kruh pro roční, čtverec pro měsíční a trojúhelník pro desetidenní.

Nový kupón platí  už od tohoto prosince a jeho platnost končí v lednu 2020. Motoristé příští rok zaplatí 1500 korun za roční, 440 korun za měsíční a 310 korun za desetidenní.

Zdroj: auto.cz