Uživatelsky velmi příjemné

Není to nejmódnější a nejmodernější vůz na trhu, ale i díky tomu se nabízí za příjemnou cenu. Když se povzneseme nad estetickou stránku, zjistíme, že Space Star funguje velmi dobře. Příjemně se v něm sedí, kabina je dostatečně dlouhá i široká, nastavení podvozku krásně staromilsky vyvážené a spojení motoru s bezstupňovou převodovkou překvapivě komfortní. Ve světle cenovky do tří set tisíc korun to je lákavá nabídka.

Začíná na 239 850 Kč

Litrový tříválec s výkonem 52 kW a pětistupňovou manuální převodovkou začíná na 239 850 Kč. To je sice na horní hranici minivozů, ale Space Star je i v provedení Entry plně vybaveným autem nabízejícím rádio, klimatizaci, dálkově ovládané centrální zamykání nebo elektrické ovládání předních oken a vnějších zpětných zrcátek. Víc vlastně posádka nepotřebuje. A testovaná dvanáctistovka vyhrazená výhradně pro nejvyšší řadu Invite jde ještě dále. Nejen, že je silnější, ale najdete v ní i tempomat, kožený volant, dešťový a světelný senzor nebo zatmavená zadní okna. Za 277 850 Kč jde o velmi slušnou nabídku. Příplatek za automat 22 000 Kč ani nižší být nemůže a výsledná částka nepřesahující tři sta tisíc korun působí lákavě.

Komfort ubírá kufr

Kvůli podélné prostornosti kabiny a pohodlnému sezení za druhou řadou příliš místa nezbylo. Kufr je vyhrazen spíše pro několik tašek s nákupem. Přepravní kapacitu 175 litrů sklopením sedaček zvětšíte na 912 litrů s rovnou plochou.

Mini auto s mini motorem

Malý Japonec se prodává se dvěma benzinovými tříválci. Základní nabídku tvoří litrový agregát s výkonem 52 kW, nad ním stojí testovaná dvanáctistovka disponující 59 kW. Má dost síly od nízkých otáček a nemusí se příliš honit. A to je charakteristika, která ve spojení s bezstupňovou převodovkou CVT vytváří příjemný pohonný systém.

 Space už známe

Kdysi japonská značka nabízela celou plejádu praktických velkoprostorových automobilů, které spojovalo jedno označení: Space, tedy prostor. První Space Star, který se těšil značné oblibě i u českých motoristů, protože se u nás oficiálně prodával, se představil v roce 1998 a s drobnou modernizací se vyráběl až do roku 2005. Ještě tři léta před ním skončila produkce o něco většího Space Runneru a poslední kusy velkého modelu Space Wagon sjely z produkčních linek koncem roku 2003.