Sednete a jedete

Jednodušší už to být nemůže. Zaregistrujete se na stránkách CAR4WAY , zarezervujete vůz a pomocí speciální aplikace si volně stojící elektromobil e-Golf vyhledáte. K otevření vozu vám stačí pouze čipová karta. Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce, takže na cestu můžete vyrazit hned, bez formalit, které by vás čekaly například v autopůjčovně.

Parkování bezplatně po celé Praze

Po ukončení jízdy vůz jednoduše uzamknete kartou – přiložením na čtecí zařízení za čelním sklem – a zanecháte kdekoliv v lokalitě označené „volný carsharing“. Ten pokrývá defacto celou Prahu. Parkování po Praze se sdíleným elektromobilem neřešíte. V modrých a fialových zónách parkujete bezplatně.  

Platíte jen za to, co skutečně projedete

Carsharing znamená v překladu sdílení automobilů za pomocí speciálního hardwaru a softwaru. Každé auto má zabudovanou GPS, díky ní jsou účtovány jen najeté kilometry a doba užívání!

Žádný servis ani papírování

Nemusíte se starat o záležitosti běžně spojené s vlastnictvím auta, jako jsou servis, údržba, pojištění nebo dálniční známka. V rámci carsharingu, i jeho ekologičtější varianty sdílení elektromobilů, po registraci a uhrazení vratné kauce jednoduše sdílíte vozy dle svých potřeb. Minimální doba sdílení je jedna hodina.

Autor: Pražská energetika, a.s.

Šetříte čas i přírodu

Vozy Volkswagen e-Golf jezdí zcela bez emisí a mají komfortní dojezd až 300 kilometrů.

Zákazníci PRE to mají ještě levnější

K dobíjení elektromobilů slouží síť dobíjecích stanic PRE, tzv. PREpointů. PRE v tomto pilotním projektu nabízí další z benefitů pro své věrné zákazníky, protože odběratelé elektřiny od PRE mají při sdílení elektromobilů 50% slevu na registraci a na dva měsíce po registraci bezplatný paušál tarif Optimum v hodnotě 599,- Kč!

Registrujte se a sdílejte

Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění, ať už z pohodlí domova, nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři CAR4WAY. Pro úspěšnou on-line registraci je třeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce, která v základu činí 2 000 Kč.

Více informací najdete na www.premobilita.cz