Která varianta je tedy lepší? Jak nejrychleji a nejvýhodněji prodat vůz?

„V dnešní době je jednoznačně nejlepším řešením prodej vozu prostřednictvím autobazaru,“ říká Pavel Foltýn z Auto ESA a vysvětluje: „Klient dostane za svůj vůz nejvyšší možnou částku, autobazar převezme za vozidlo veškeré záruky a vyřídí nezbytnou administrativu.“

Právě administrativa bývá u prodeje vozu bez využití služeb autobazaru největší problém. Laicky sepsané smlouvy totiž skrývají mnohá nebezpečí jak pro prodávajícího, tak i pro kupujícího. Původní majitel pak například bude muset řešit dopravní přestupky nového vlastníka vozu, protože ten na sebe vozidlo nepřevedl.

A pak je tady také hledisko bezpečnosti. Opravdu chcete prodávat vozidlo na ulici neznámým lidem? „Byly zaznamenány případy, kdy při zkušební jízdě přinutil domnělý zájemce o vozidlo majitele vystoupit, a vozidlo odcizil,“ varuje Foltýn z Auto ESA.

A jaké je řešení v případě, že nemáte čas jet do autobazaru, ale zároveň nechcete trávit několik týdnů prodejem vozu? „Naši pracovníci mohou přijet ke klientovi domů nebo k němu do firmy a vůz vykoupit,“ přibližuje Foltýn službu externího nákupu a doplňuje: „Vozidlo na místě oceníme, vyplatíme ihned dohodnutou částku a vyřídíme veškerou administrativu.“

Takže, když už se rozhodnete prodat své auto, neztrácejte čas sezením u telefonu a čekáním na zdánlivě výhodnou nabídku. V autobazaru vyřídí vše za vás a to během několik desítek minut.