ONLINE CHAT
Dobrý den, paní ředitelko, zajímalo by mně, jestli se pořád u vás v bazaru nejvíc prodá škodovek. Díky. Milan(Milan)
Foto
Ano, škodovky tvoří dlouhodobě zhruba třetinu prodávaných vozidel.
Dobry den, chtěl jsme jednou koupit auto přes nejaky inzerat a pak z toho vylezlo ze je majitel v exekuci. Jak tohle je u vas?(Tkadlecová)
Foto
Vozy, respektive jejich majitele, samozřejmě kontrolujeme i v exekučním rejstříku, prověřujeme také riziko insolvence. Zároveň jsme schopni se s exekutory domluvit na umoření dluhu, a pak můžeme "očištěné" auto vykoupit.
Hezký den. Pořád se mluví o tom, jak autobazary porušují zákony. Jste velký, předpokládám, že bych měl mít jistotu že to máte nějak všechno ošetřený a v pořádku. Ale jaké můžu dostat záruky?(Adam)
Foto
Jako největší společnost v oboru jsme neustále pod dohledem kontrolních státních institucí, médií i našeho vlastníka. Kromě toho poskytujeme písemnou doživotní záruku vrácení peněz pro případ, že by se na vozidle vyskytl nějaký problém, který jsme v okamžiku prodeje nebyli schopni odhalit. Máte i možnost zakoupený vůz do sedmi dnů vyměnit za jiný. Na zánovní vozy většinou ještě platí záruka výrobce, na starší poskytujeme pojištění mechanických a elektrických závad v ceně auta. Jsme společnost s téměř pětadvacetiletou tradicí a už jsme obsloužili jeden a tři čtvrtě milionu zákazníků. Konkurence nám nedaruje jedinou chybu, kterou bychom udělali. Stačí Vám takové záruky? :)
Která barva auta je letos nejvic in?(Dominika)
Foto
Dlouhodobě je nejpopulárnější barvou šedá metalíza.
Dobrý den, máte nějaká vstupní školení pro zaměstnance, ohledně aut a technického stavu?(Carlos)
Foto
Ano, každý zaměstnanec prochází řadou školení. Pokud máte zájem o práci u nás, podívejte se na přehled volných míst na našem webu v sekci Kariéra http://www.aaaauto.cz/cz/jobs.php.
zdravím, jaké nejdražší auto u vás právě nabízíte?(Martin)
Foto
Mercedes-Benz G 500 Cabrio z roku 2013, sběratelský kousek, jehož hodnota je v současné době asi 6,3 milionu korun a čekáme, že dále poroste.
Paní Topolová, zrovna vybírám ojeté auto, vyplatí se podle vás dovéz ze zahraničí? Prý tamní bazary nezřídka nabízejí stočená auta. Budu mít nějakou záruku, když koupím a nechám dovézt z Německa?(Jan)
Foto
S uplatňováním záruky u prodejce v zahraničí je to vždy poněkud svízelné, ať už kvůli možné jazykové bariéře nebo kvůli vzdálenosti a třeba i jiné spotřebitelské legislativě. Proto doporučuji kupovat auta s tuzemským původem, u osvědčených tuzemských prodejců s profesionálním zázemím, kde lze auto dobře a v klidu zkontrolovat. Je známým faktem, že valná většina dovezených ojetých aut má stočený tachometr a velmi časté jsou také zamaskované těžké havárie, zaplavené vozy nebo auta s právními problémy.
Dobrý den, v jaké cenové hladině byste doporučila auto začínajícímu řidiči? Určitě musí být bezpečné, ale zároveň bych nerada brečela při prvním škrábnutí a odření laku :) ... Předem díky za radu.(Libor Nový)
Foto
Toto je velmi složitá otázka, na kterou lze těžko odpovědět bez detailnější znalosti Vaší osobní situace. Důležitá je suma, kterou chcete a můžete do koupě vozu investovat. Vůz by určitě měl být bezpečný a snadno ovladatelný. Nejlepší by asi bylo, pokud byste s konkrétně stanoveným rozpočtem navštívila některou z našich 21 poboček a na místě se o výběru auta poradila s naším prodejcem.
Musí autobazary nějakým způsobem připravit před zimou prodávané vozy? Například zimní kapalina do ostřikovačů? A pokud to není povinnost, můžu na autobazar takový požadavek mít? Díky, Petr, Kladno(Petr)
Foto
Do aut před zimou dáváme nemrznoucí kapalinu do ostřikovačů, kontrolujeme stavy baterií a mrazuvzdornost chladících kapalin. Do vozů s dieselovými motory doléváme aditiva, aby nafta nezamrzla. Auta takto postupně připravujeme již od října.
Dobrý den, paní Topolová, existuje nějaká hranice stáří vozu, od které už vyloženě není výhodné si auto nechávat a spíše se jedná o prodělečnou činnost? Nebo to závisí na značce a chování majitele k vozu? Díky, Linda K. Broumov(Linda)
Foto
Spíš jde o to, jak chcete dále s vozem naložit. Pokud ho chcete prodat za slušnou cenu, pak je ideální měnit auto cca po pěti letech.
paní Topolová, větší auta - hlavně takové ty typicky "ženské" SUV (jako např. Ford Kuga, BMW X6) se prodávají v automatu? Docela to chápu, jela jsem jednou s automatem a zvykla bych si :-)(Daniela)
Foto
Největší zájem je o vozy s manuální převodovkou, ale v porovnání s celkovou nabídkou AAA AUTO je zájem o automatickou převodovku v této kategorii 3,5krát větší. 59 % vozů má dieselový motor.
Spousta firem, zejména velkého rázu, se věnují nějaké charitě. Děláte něco takového i vy? Díky, Luboš, Praha (Luboš Mikula)
Foto
Již řadu let podporujeme Dětskou dopravní nadaci, která pomáhá při studiu dětem, jejichž rodiče se staly oběťmi dopravních nehod. Pokud byste chtěl nadaci přispět, mrkněte, prosím, na její web www.detskadopravninadace.cz.
Čím to je, že pořád potklávám na dálnici nějaké Poláky, jak tahají auta z Německa? To jsme trh, kam vyváží ze západu popelnice? To se to tak vyplácí?(Ivana)
Foto
Největším problémem současného trhu ojetých automobilů v celé střední Evropě je zvyšující se příliv nekvalitních a přestárlých ojetin na konci životnosti z dovozu. Lidé přestali brát vážně varování o stočených tachometrech, padělaných rocích výroby nebo vozech po haváriích a uvěřili legendám o výhodných cenách a kvalitě. Je to alarmující trend, který vede k dalšímu zhoršování kvality vozového parku v České republice i v celé střední Evropě. Řadě lidí vytáhne z peněženek spoustu peněz na nečekané opravy. Je jasné, že ve chvíli kdy my sami na západoevropské trhy exportujeme 6 000 vozů ročně, nemůže se dovoz opačným směrem vyplatit.
Dobrý den, jak dlouho jezdí Češi v jednom autě? V některých krajích to vypadá, že jsme národem, který jezdí jednou plechovkou dokud tomu neupadnou kola, jinde je to radost pohledět. Máte na to nějaké statistiky a jak si vedeme v rámci Evropy?(Tadeáš)
Foto
V České republice podle našich statistik lidé vlastní vůz průměrně 9 let, což je v měřítku západní části Evropské unie hodně dlouhá doba. Tomu odpovídá i průměrné stáří celého českého autoparku, které se dlouhodobě pohybuje kolem čtrnácti let. České republice by určitě prospělo, pokud by vláda zavedla nějaká opatření typu šrotovného. Ty nejstarší "plechovky" by zmizely na šrotištích a uvolnily by místo novějším, bezpečnějším a ekologičtějším vozům.
Jaká SUV se nejlépe prodávají? Vždyť třeba mnohem lépe vypadá obyčejný sedan, než nafouklé a předražené SUV. Proč jsou SUV tak oblíbené, to všichni potřebují 4x4? (turbo)
Foto
Dobrý den, nejlepší jsou podle našich zákazníků SUV, která mají vedle pohonu 4x4 i povedený design. Prodej SUV zcela jistě poroste i v příštích letech i díky tomu, že ceny ojetých SUV jsou v bazarech nízké a také se jich prodává stále více jako nových. Levné SUV a offroady si v bazarech kupují i lidé, kteří by si před pár lety koupili obyčejný kombík.
Jake partnery mate pro uvery?(Petr)
Foto
Našimi partnery jsou Česká spořitelna, Home Credit, Komerční banka a Moneta Money Bank. Díky široké partnerské spolupráci je náš přístup k nabídkám úvěrů zcela transparentní. Zákazníci vítají, že na jednom místě mohou vyřešit nejen výběr vozu, ale rovnou i jeho financování a odjet tak ještě ten samý den v lepším automobilu a třeba s nulovou akontací.
Nákup ojetiny starší pěti let se podle mě moc nevyplatí. Sám jsme do podobných aut musel vždycky vrážet dost pěnez. A nová auta v momentě, když sjedou z linky nebo opustí prodejnu, hrozně ztratí na ceně. Jaká je vaše doporučení, pokud chci auto, které bude jako nové - tzn. bez investic?(Radek T.)
Foto
V posledních letech zaznamenáváme nárůst zájmu o zánovní automobily, které již pár let prodáváme přes naši značku Mototechna. Naši zákazníci mají na vozy různé požadavky, ale stále více z nich si uvědomuje, že zánovní vůz do 3 let stáří lze pořídit o 30 až 40 % levněji než vůz nový, což znamená ušetřit i několik desítek tisíc korun. Zákazník si tak může pořídit vůz ve stavu jako nový a ve vyšší kategorii, než kdyby si kupoval vůz nový.
Jsem z malé vesnice na východě Čech, mám předvybráno několik podobných aut ve vaší nabídce, ale zdá se, že jsou na různých pobočkách a nechce se mi jezdit přes celou republiku. Dá se nějak domluvit na prohlídce na jednom místě? Nejblíže mám Hradec Králové. Děkuji vám Jaroslav(Jaroslav Peterka)
Foto
Dobrý den Jaroslave, na našich internetových stránkách www.aaaauto.cz si můžete vybrat vůz i z jiné pobočky a my Vám ho přivezeme na Vámi preferovanou pobočku. Doporučuji při výběru kontaktovat naše call-centrum na telefonu 800 110 800, kde Vám operátoři ochotně poradí a v případě zájmu zařídí převoz vybraného vozu.
Dobrý den, paní Topolová, chtěl jsem se jen zeptat, zrovna vybírám auto a moc se mi nezdají nájezdy kilometrů. Lidé co inzerují např. na Bazos.cz, tam mají desítky inzerátů, zřejmě se živí dovážením aut... Na co si mám dát pozor při nákupu ojetiny?(Dalibor)
Foto
V první řadě je potřeba vybírat taková auta, která mají doloženou servisní historii a tedy původ v České republice. Je potřeba také požadovat po prodejci garanci vrácení peněz pro případ, že by se u auta manipulace s kilometry později prokázala. Seriózní autobazar by neměl mít problém takové ustanovení do smlouvy dát.
Zdravím, vybírám zrovna auto a vypadá to, že nakonec koupím asi u vás... Vybírám jeden konkrétní model a máte nejlepší nabídku. Jen jsme se chtěl zeptat, když by si chtěl vzít svého mechanika, aby si auto pořádně prohlídnul, není to problém?(Pavel Vogel)
Foto
Dobrý den, děkuji Vám za Váš zájem, vážíme si toho. Umožňujeme všem zákazníkům, aby si s sebou vzali vlastního mechanika nebo odjeli s vozem ještě před koupí na prohlídku do nezávislého autoservisu. Váš mechanik může samozřejmě auto vidět na zvedáku a může ho „napíchnout“ i na vlastní diagnostiku. Domluvte si schůzku na pobočce přes naši bezplatnou kontaktní linku 800 110 800 a hned po příchodu na pobočku se Vám bude náš prodejce věnovat.
auto r,v,2003 kdo platí ekologickou daň a kolik(Jan)
Foto
Z údajů, které jste napsal není zřejmé, jakou EURO normu auto plní. Obecně platí, že u vozidel neplnících žádnou EURO normu se při převodu na nového majitele platí 10.000Kč, u EURO 1 se platí 5.000Kč a Euro 2 stojí 3.000Kč. Ekologická daň se platí u každého vozidla pouze jednou a platí jí ten, kdo na sebe vozidlo přepisuje.
Na jakou cenu auta si u vas lide pujcuji. sledujete to?(matty)
Foto
Lidé si postupně stále více uvědomují, že je lepší si koupit méně opotřebovaný vůz, než později investovat do jeho oprav. I díky široké nabídce v AAA AUTO letos stoupla průměrná výše úvěru o 18,5 % v porovnání s rokem 2015, a to na 160 000 Kč. Financování využívají zákazníci u aut s průměrnou cenou 210 000 Kč. Zákazníci si nejčastěji hradí necelých 24 % ceny vozu z naspořených peněz, na zbytek pak využívají právě financování.
Frci jeste auta z dovozu? Hodne se pise, ze je to drahe a nekvalitni, ale je to pravda? Co treba oktavky(Kolomý)
Foto
Například Škoda Octavia I a II patřily dříve mezi českými zákazníky mezi nejoblíbenější importy. Kvůli zvýšené poptávce za hranicemi však jejich cena roste nad úroveň, kterou jsou tuzemští zájemci ochotní zaplatit. Dle našich zkušeností je obecně také až 90 % dovážených ojetin stočených. Další rizika mohou spočívat v nejasném původu a v nedoložené servisní historii.
Jak u vas leti financovani? Kupujie nekdo auta treba dle vyse spaltky?(simona)
Foto
Zhruba 10 % lidí, kteří si pořizují auto na úvěr, má zájem o měsíční splátky v rozsahu 300 – 500 Kč, přes polovinu zájemců si bere splátky ve výši 1 500 – 3 000 Kč. V nadsázce je možno říct, že lidé neshánějí konkrétní model auta, ale spíše splátku, která jim vyhovuje, a výši úvěru, kterou jim banka odsouhlasí. Teprve potom se k nabídce páruje auto, které se dá za úvěr s danou konkrétní splátkou pořídit.
Dobry den, chci u vas zkusit prodat auto, i kdyz je mi jasne, ze to nebude cenove zadna velka slava. Vykupujete Octavie?(Karel)
Foto
Dobrý den, Škodovky jsou již dlouhodobě nejprodávanějšími vozy u nás a tvoří také více než 30 % z celkových 8 000 vozů v naší nabídce. Navíc díky nedostatku vozů z krize v letech 2008 a 2009 jejich cena na výkupu neustále stoupá. Doporučuji Vám kontaktovat naše prodejce na bezplatné telefonní lince 800 110 800, kde si můžete domluvit schůzku s výkupčím na nejbližší pobočce a vše vyřídit k Vaší plné spokojenosti v rekordním čase.
Kolik vas ta fotbalova sranda bude stat?(Milan Novák)
Foto
Do nákupu vozů pro českou nejvyšší fotbalovou ligu investujeme 70 miliónů korun, ale už teď víme, že to byl krok správným směrem.
A co Mutus? Ten pusobi vzdycky fakt mile(Jarka)
Foto
S Matúšem Kozáčikem jsme se seznámili již před časem a je to neuvěřitelně veselý člověk, který se téměř neustále usmívá a dodává ostatním spoustu optimismu.
Koukala jsem na zaznam tiskovky a vrele jste se tam zdravila s Vaskem kadlecem. jaky je? Dana(Dana N.)
Foto
Václav Kadlec je nejen skvělý český reprezentant a hráč AC Sparta Praha, ale také velice sympatický a otevřený člověk.
O vasi spolupraci s fotbalem jsem to cet a docela me to udivilo. Hlavne tedy to, ze davate nova auta. Co pak budete s nimi delat? Diky, Tom(Tom)
Foto
Dobrý den, stále se zvyšuje poptávka po zánovních vozech do tří let stáří a s nájezdem do 30 000 km, proto hledáme další ověřené zdroje automobilů, pomocí kterých můžeme navýšit naši nabídku pod značkou Mototechna. Když přišla nabídka podpořit český fotbal a spolu s tím i regionální kluby, spojilo se tak více věcí najednou a jsem velice ráda, že jsme nyní partnery nejoblíbenějšího českého sportu. Zároveň tak budeme mít dva roky velmi pravidelný přísun zánovních, málo ojetých vozů. Budeme je totiž klubům měnit při najetí několika tisíc kilometrů, vždy po čtyřech až šesti měsících.
Co ty vasi taxikari?(Marek)
Foto
Pravděpodobne narážíte na společnost AAA Radiotaxi, která není a nikdy nebyla součástí skupiny AAA AUTO. Naše společnost byla první, která využila tří áček v názvu, pak si je do pojmenování daly i další firmy.