„Prvním kritériem by měla být velikost auta,“ říká Pavel Foltýn z Auto ESA a pokračuje: „Pro začátečníka, který si není příliš jistý například při parkování nebo jízdou v hustém městském provozu, je proto ideálním vozem například Volkswagen polo, Renault Clio, Ford Fiesta nebo ŠKODA Fabia.“

Podle Foltýna je také velmi důležité, jaký je z vozu výhled. Řidič by se měl velmi snadno orientovat, jak je vůz velký, kde je přední i zadní hrana a jak je vůz široký. Mnoho vozidel je již vybaveno parkovacími senzory, případně parkovací kamerou. Pro začínajícího řidiče se takové prvky výbavy určitě vyplatí.

Dalším kritériem by podle Foltýna z Auto ESA mělo být rozmístění a obsluha jednotlivých ovládacích prvků. Není nic horšího než ve složitém menu palubního počítače hledat ovládání klimatizace, rádia nebo třeba nastavení automatických stěračů. Vše by mělo být hned po ruce a nerozptylovat řidiče. Ten by se měl soustředit pouze a jen na vlastní jízdu.

Mnoho začínajících řidičů, ale i zkušených profesionálů, ocení funkci s názvem „Hill holder“. „Je to zařízení, které zabrání couvnutí vozu například při rozjezdu do kopce, což je černou můrou pro mnoho začátečníků,“ říká Foltýn a doplňuje: „Mnoho řidičů ani neví, že takové zařízení ve voze má, ale je to běžná věc i u vozů kategorie Renault Clio nebo ŠKODA Fabia.“

Máte-li trochu vyšší rozpočet, pak určitě zapřemýšlejte nad vozem s automatickou převodovkou. Ve městě to je nedocenitelná věc, jejíž pohodlí oceníte hned po prvních kilometrech.

A rada na konec: Pokud s řízením teprve začínáte, snažte se jezdit při každé příležitosti. Pravidelné ježdění vám pomůže zautomatizovat všechny procesy řízení auta a vy nad nimi nebudete přemýšlet. Řízení pak pro vás bude zábavou.