Číhají u míst s vyšší pravděpodobností dopravní nehody. Ještě než se přestane kouřit z motoru a stačíte se vzpamatovat, už vám nutí odtah nepojízdného auta, nabízejí nocleh nebo náhradní dopravu. O nic se prý nemusíte starat, stačí jen podepsat papír a oni už vše zařídí, včetně zaplacení škody pojišťovnou.

Znají je, a přesto jim naletí

Takzvaní lovci nehod, jak se samozvaným asistenčním službám říká, vnucují své služby řidičům v nouzi. Protože nejsou vázáni podmínkami pojišťoven a nepodléhají žádné kontrole, poskytují často zbytečné a někdy i nekvalitní a předražené služby, které v konečném důsledku zaplatí sám motorista.

Nedávný průzkum, který udělala Linka pomoci řidičům 1224, ukázal, že tři čtvrtiny dotázaných už o lovcích nehod slyšely. Přesto 45 % uvedlo, že by zvážilo možnost využít služeb lovců nehod, kteří se bez pozvání objevili na místě dopravní nehody.

Autor: Profimedia.cz

Opravdová pomoc motoristům má číslo 1224

Pojišťovny se rozhodly nabídnout všem majitelům motorových vozidel jednoduchou pomoc. Zavedly Linku pomoci řidičům 1224, kterou provozuje Česká kancelář pojistitelů. Linka pomoci řidičům 1224 zajistí rychle spojení řidiče se smluvní asistenční společností pojišťovny, u které má sjednáno povinné ručení. Ta poskytne rychlou a profesionální pomoc, kterou uhradí pojišťovna v rozsahu pojistné smlouvy o povinném ručení nebo havarijním pojištění.

Linka pomoci řidičům funguje na celém území ČR pro všechny motoristy, bez ohledu na to, u jaké pojišťovny mají vůz pojištěn, a to 12 měsíců v roce 24 hodin denně. Podle toho je možné si velmi snadno zapamatovat a vybavit telefonní číslo 1224. Jde jen o to, aby řidič neotálel, rozhodně odmítl nezvané „zachránce“ a vytočil 1224 a plně využil asistenční služby, které má předplacené k povinnému ručení.

Jak to funguje

Když řidič zavolá na 1224, operátor ho ihned spojí se smluvní asistenční společností jeho pojišťovny. Kdyby si volající řidič ve stresu nemohl vybavit, kde má svůj vůz pojištěn, stačí operátorovi nahlásit SPZ a on pojišťovnu i její asistenční společnost vyhledá a řidiče tam přepojí. Pak už si volající přímo domluví, jakou pomoc na místě nehody potřebuje.