Clinton volá o pomoc

Kolika lidem se v životě poštěstí promluvit si s americkým prezidentem? A komu z nich dokonce volá v noci, aby s nimi prodiskutoval svou nevěru? Steve Jobs takový telefonát obdržel. V jednom ze svých soukromých rozhovorů s tehdejším prezidentem Billem Clintonem rozebíral jeho vztah s Monikou Lewinskou. Clinton ho dokonce žádal o radu, jak má s blížícím se skandálem naložit. Jobs odpověděl přímočaře: Jestli jsi to udělal, musíš o tom Americe říct.

Drogy a divoké mládí

Takovýchto pikantností skrývá životopis Steva Jobse víc. Kdo by věřil, že "Edison 21. století" holdoval drogám? V patnácti například kouřil marihuanu a o své zkušenosti s LSD dokonce prohlásil, že to byla jedna ze dvou, možná ze tří nejdůležitějších věcí, které v životě udělal. Taky nebyl nijak pilným studentem. Po prvním semestru na vysoké škole z ní odešel. Přespával po sklepech u kamarádů a na kolejích, aby mohl navštěvovat přednášky, které ho zajímaly.

Biografie se také zmiňuje o jeho kladném vztahu k muzice. Jeho hudebním hrdinou byl například Bob Dylan. Naopak setkání s Mickem Jaggrem ho zrovna neohromilo. Řekl o něm, že byl buď na drogách, anebo má poškozený mozek.

Znovunalezený bratr

Steve byl svými rodiči měsíc po narození odevzdán k adopci. Ujala se ho rodina Jobsových, která mu dala vzdělání i nevlastní sestru, též adoptovanou, Patti. V průběhu pátrání po své matce však zjistil, že má i vlastního sourozence. Jeho biologičtí rodiče se po tom, co ho dali k adopci vzali a měli dítě - Monu Simpson (rodným jménem Mona Jandali). S tou se Jobs v dospělosti sešel. Nabídku setkání s otcem ovšem odmítl s tím, že při pátrání po rodičích se o něm dozvěděl několik věcí, o kterých by raději nevěděl.

Odkládání operace

Několik měsíců po diagnóze rakoviny slinivky břišní se Jobs rozhodl pro alternativní léčbu. Isaacson se ale zmiňuje o tom, že ke konci života odkladu operace litoval. Na otázku proč se tak rozhodl odpověděl, že nechtěl, aby bylo jeho tělo otevřeno a narušeno takovýmto způsobem. Nakonec se mu jeho rozhodnutí stalo osudné.

Fotogalerie
6 fotografií