Tahanice se zbylými "Brouky" Paulem McCartneym, Ringo Starrem a vdovami po Johnu Lennonovi a Georgi Harrisonovi o prodeji desek Beatles v digitální podobě je u konce. Apple tento krok označuje za mezník, který si budeme všichni pamatovat. Opravdu? Fanoušci spekulovali o mnohém, avšak varianta zahájení prodeje alb Beatles byla často až na pomyslných spodních příčkách žebříčku očekávání. V Česku si navíc hudbu přes iTunes prozatím nekoupíte.

McCartney se serveru DailyMail vyjádřil: "Je úžasné vidět, že písně, které jsme původně vydali na gramofonových deskách, jsou stále tak milovány i v digitální podobě. Ringo byl s odpovědí trošku cyničtější: "Jsem rád, že už se mně nikdo nebude ptát, kdy budou naše písně k dostání na iTunes. Chceš je? Dostaneš je," řekl.

Čtyřikrát v TOP 10

Přesto se jejich prodej na webu stal absolutním hitem. Během necelého týdne (prodej byl zahájen 16. listopadu) se dostal na přední místa v prodejnosti. Pokud si prohlédnete statistiky prodeje na iTunes, zjistíte, že celkem čtyři alba Beatles jsou v první desítce! Vévodí deska Abbey Road, která se usadila na čtvrtém místě.

Jednu píseň je možné stáhnout za 1,3 dolaru tedy asi 23 Kč. Celé album stojí 13 dolarů (cca 230 Kč). Lze stáhnout i speciální box obsahující kompletní set všech alb, včetně bonusových dokumentárních materiálů za 150 dolarů (cca 2700 Kč). Tento box je považován za nejdražší položku kdy prodávanou na iTunes.

Využili byste možnost koupit legálně hudbu v MP3 formátu z iTunes? Nakupujete na i-legalne.cz? Řekněte nám svůj názor v diskuzi!