Který přístroj je pro mě ten pravý? Široká nabídka nejrozmanitějších typů počítačů dokáže pěkně zmást. Mám si pořídit netbook, notebook nebo rovnou tablet iPad? Blesk.cz vám vysvětlí, v čem spočívají jejich výhody a nevýhody.

Netbook

Přednosti: Je lehký (ca. 1200 g), levný (kolem 8700 Kč), baterie vydrží 4–6 h. Klávesnice se dobře používá, počítač se dá rozšířit prostřednictvím USB portů.

Nevýhody: Jde o slabší počítač, některé programy tedy pracují pomaleji než na PC. Displej (s úhlopříčkou kolem 25 cm) je příliš malý na to, abyste pracovali s několika otevřenými okny najednou.

Hodnocení: Ideální pro práci na cestách.


Notebook

Přednosti: Displej (většinou 1366 x 768 pixelů) je příjemně velký, počítač pracuje rychle, ke standardnímu vybavení patří vypalovačka DVD. Klávesnice s numerickým blokem.

Nevýhody: Je relativně velký (max. 42 x 48 cm) a těžký (až 3 kg), baterie vydrží často jen 90 až 120 minut, rychle se zahřívá – ventilátor je pak hlučný.

Hodnocení: Příruční náhrada PC.

Tablet

Přednosti: Velmi malý, lehký (iPad váží jen 666 g) a tichý. Obsluha je velmi jednoduchá dotykem obrazovky, baterie vydrží až 8 hodin.

Nevýhody: Displej a paměť jsou poměrně malé, psaní na virtuální klávesnici je namáhavé, často nemá USB porty, ve srovnání s ostatními počítači je drahý.

Hodnocení: Lehký přístroj určený pro zábavu.

Fotogalerie
16 fotografií