Obsah porušující pravidla se na Twitchi v určité míře objevoval odjakživa, jeho množství ale začalo vzrůstat v dubnu. Souviselo to s digitální karetní hrou Artifact od společnosti Valve, majitele Steamu, která se ukázala jako totální propadák a streamy s ní nikdo nesledoval. „Nikdo“ zde platí doslovně - 8. dubna žádný člověk po celém světě si nepustil na Twitchi ani jeden stream s Artifact, což bylo vzhledem k velikosti uživatelské bázi platformy tak unikátní, až se to dostalo do titulků světových médií. 

Někteří uživatelé v tom vycítili příležitost a začali zakládat streamy, kterým dali do popisků Artifact, ale pouštěli zde úplně odlišný obsah nesouvisející se hrou. Začalo to neškodnými meme, a tak to Twitch příliš neřešil. Postupně se ovšem charakter obsahu proměnil a od minulého víkendu zde lidé začali pouštět vyloženě zakázaná videa.

TIP: Výpad Googlu proti Twitch nevyšel. YouTube Gaming skončí k poslednímu květnu

Jako první byl necenzurovaný stream teroristického útoku z Nového Zélandu, při kterém útočník zastřelil 50 lidí. Vysílání doprovázely nenávistné komentáře vůči muslimům. Následovaly streamy s pornografií a spoustou pirátského obsahu včetně finální epizody Hry o trůny. 

Twitch již většinu těchto kanálů zakázal a zbylé se vrátily ke streamování meme. Problémem ale je, že existovaly několik dní a služba nedokázala zabránit tomu, aby lidé něco podobnému vysílali. Twitch každopádně uvedl, že záležitost bere vážně a dokonce dočasně pozastavil možnost streamování pro nové uživatele. Je tak možné, že incident eventuálně povede k vylepšení moderačních systémů Twitche.