Video
délka: 01:36.27

Sonic Mania Plus trailer Sega

Pokud jste původní titul nehráli, hanba vám! Máte však nyní nejlepší možnost, jak to napravit. Vše, co dělalo ze Sonic Mania hit, je zpět. Sonic, Tails a Knuckles se opět prohánějí ve staronových pozměněných úrovních s novými prvky, i v těch úplně nových. A nejsou sami, přibyly i dvě nové hratelné postavy – pásovec Mighty a poletucha Ray.

I když jde o béčkové postavy ze Sonicova světa (a že takových je), jsou vítanou posilou. Mighty se umí schoulit do klubíčka a udeřit v něm se vší silou do země nebo nepřátel pod sebou. Jde o postavičku pro zkušenější hráče. Ray zase umí plachtit, což se hodí těm, kteří v Sonicově rychlém světě občas nestačí. Oba zvířecí hrdinové jsou vítanou posilou.

Sonic Mania Plus
Společně s nimi přibyl i nový režim endurance (výdrž), v němž Sonic sbírá na své cestě či spíše běhu kamarády, mezi kterými pak můžete přepínat a využívat jejich speciální schopnosti v pozměněných oblastech známých levelů, kde je to potřeba. Jde o super zábavu, která zaujme na dlouho. Navíc je v ní pinball úroveň a multiplayer pro až čtyři hráče.

Úplně nové úrovně by však potěšily úplně nejvíc. Stejně tak hra stále není o moc přívětivější pro mladší ročníky. Sonic Mania Plus je veledílo v retro stylu, ale vyžaduje trpělivost, herní um a vytrvalost. Hra na rozdíl od původní verze vychází i ve fyzické podobě s artworkem i otočným Mega Drive přebalem. Doufáme, že se brzy zase s nějakým 2D Sonicem setkáme. Sluší mu to tak nejvíce.

Fotogalerie
58 fotografií

Sonic The Hedgehog přehledně na Blesk.cz

Hodnocení Blesk.cz: 85 %

Plusy:
Nejlepší hra s modrým ježkem od 90. let
Klasická sonicovská 2D hratelnost
Pěkná retro grafika
Nové postavy Mighty a Ray
Přidaný endurance režim

Minusy:
Pro mladší ročníky obtížné
Úplně nové levely by neškodily

Infobox
Datum vydání: 17. července 2018
Platformy: PlayStation 4 (test. na PS4 Pro), Xbox One, Switch, PC
Cena: 699 Kč
Výrobce: Headcannon a PagodaWest Games
Vydavatel: Sega
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ