I když na první a možná i na druhý pohled vypadá Kirby Battle Royale jako další díl Mario Party, není tomu tak. I když má hra party pojetí, je mnohem akčnější. Zde se totiž mydlíte hlava nehlava. Hra je ale určená i dětem, takže se žádného skutečného násilí nedočkáte. Pouze sportovních bitev, v nichž prohra vypadá tak, že poražení skončí hlavou v zemi. A poté dokonce ukážou charakter a přátelsky zatleskají vítězi.

Příběh je jednoduchý a nemá smysl se jím dlouze zabývat. Král Dedede má obrovský, několikapatrový a neskutečně lahodný dort, který věnuje vítězi bojového turnaje. Kirby se do něj okamžitě po hlavě vrhá společně se svým neméně ztřeštěným kamarádem Bandanou Waddle Deem. Jejich chuťové pohárky touží po sladkém vítězství. Jenže ejhle, jejich protivníky se stávají Kirbyho barevné klony. Kirbyho to neděsí, my bychom byli z našich kopií nesví.

Kirby Battle Royale pro Nintendo 3DS a Nintendo 2DS
Autor: Nintendo

K dispozici je trénink, multiplayer a turnaj, který nabízí mnoho bitev rozdělených do začátečnické, bronzové, stříbrné, zlaté a platinové ligy. Jak jimi budete procházet, obtížnost se bude zvyšovat. Postaveni budete před souboje 1 vs. 3 a 2 vs. 2. Pokud dojde na druhou variantu, po boku vám bude stát samozřejmě Bandana Waddle Dee. Kirbyho můžete do boje nejdříve vyslat pouze s mečem, postupně pak budete odemykat další zbraně. K dispozici je celkem 13 druhů výbavy.

Od základního meče, přes boxerské rukavice, vrhací bomby, bič, až po bizarnosti typu ninja, deštník nebo brouk. Každá z nich má samozřejmě své specifické útoky. I když jsou to možnosti zajímavé, my zůstali u meče. Přesto, že jde o mlácení, Kirbymu naštěstí zůstalo ikonické nafukování. Umí také vzít nepřítele do vzduchu a hodit ho do dáli. Boje jsou nekomplikované, ale mohou se zvrtnout v melu.

Kirby Battle Royale pro Nintendo 3DS a Nintendo 2DS
Autor: Nintendo

Kromě klasických bojů okusíte i jiné druhy bitev. Sbírání jablek probíhá jejich násilným shozením ze stromu a přenosem do propasti, kde se ovoce promění za body. Musíte ale ještě zatáhnout za páku. Sbírání mincí zase komplikují propasti a otravný duch, který vás může posednout. Attack Riders je zajímavý typ bitvy. Odehrává se v kruhu, ve kterém se bijete s ostatními o žetony, abyste nakonec získali přístup k futuristické motorce, kterou je přejedete.

V bláznivém divadle na vás čeká série různých úkolů. Půjde o mlácení, vyhýbání se útokům nebo řešení jednoduchých matematických úkolů. Nápadité je tankování vesmírné rakety palivem. Jakmile dojde na odpočet, nesmíte do ní zapomenout naskočit. Robo Bonkers je naší oblíbenou disciplínou. Společně s ostatními musíte sejmout robotickou opici ve stylu bosse. Kdo nasbírá nejvyšší skóre, vyhrál. Hráč okusí i drsnou variaci na hokej, ve které jde o útoky pukem.

Kirby Battle Royale pro Nintendo 3DS a Nintendo 2DS
Autor: Nintendo

Ke konci turnaje se odemkne i zásobování vlaku krystaly a trefování vlajky míčem. 10 rozmanitých typů bitev je fajn. Turnaj zabaví na pár hodin, ale je nad nebe jasné, že Kirby Battle Royale je hrou určenou hlavně více hráčům a osamělému vlkovi nemá tolik co nabídnout. Životnost není dlouhá. Multiplayer je hlavní náplní hry a v té tenhle titul vyniká. To vše podtrhuje možnost download play, díky které stačí až čtyřem hráčům pouze jedna kopie hry. Multiplayerové vřavě tak nic nebrání.

Kirby Battle Royale má pestrobarevnou pohádkovou grafiku. Ta lahodí oku. Škoda však, že hra nepodporuje trojrozměrný stereoskopický obraz. S ním by vypadala ještě lépe. Pokud vás baví série Mario Party a máte v oblibě i bojovky, máte zde od Nintenda zajímavou fúzi. Jde však především o multiplayerový titul a na to by měli všichni hráči pamatovat. Příznivci singleplayeru si musí počkat na další Kirbyho hopsačkové dobrodružství.

Fotogalerie
23 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 67 %

Plusy:
Zábavná party mlátička
Povedený multiplayer
4 hráčům stačí jedna kopie hry
10 typů rozmanitých bitev
Pěkná grafika

Minusy:
Ve více hráčích výrazně zábavnější než pro jednoho
Nejde o zábavu na dlouho
Chybí stereoskopický obraz

 

Infobox
Datum vydání: 3. listopadu 2017
Platformy: Nintendo 3DS/Nintendo 2DS
Cena: 999 Kč
Výrobce: HAL Laboratory
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ