Video
délka: 02:35
720p 360p

Fire Emblem Warriors trailer Nintendo

Pokud jste hráli jakýkoliv díl Dynasty Warriors, příbuzné série Samurai Warriors nebo crossover Hyrule Warriors, kde se objevují postavy ze série The Legend of Zelda, víte o čem hra je. Na začátku si zvolíte, zda se vaším hlavním hrdinou nebo hrdinkou stane Rowan nebo Lianna – jedno z dvojčat království Aytolisu. Hrát však budete za celou řadu dalších postav jako Cordelii, Camillu nebo Chroma.

Příběh je hloupý, až to bolí. Jenže jde o crossover, v němž se setkávají postavy z různých časových období, takže to chápeme. Jenže o to ve hře vůbec nejde. Jde o mydlení početných zástupů nepřátel. A i když nejde o nic kdovíjak nápaditého nebo originálního, v tomto směru vám obě verze dají to, co od Fire Emblem Warriors čekáváte – pořádnou řežbu! Meči, sekyrami i dalšími zbraněmi se budete otáčet ostošest.

Fire Emblem Warriors pro Nintendo Switch
Při boji se lze spárovat s dalším bojovníkem pro kombinované útoky, přepínat mezi postavami a při bitvách levelovat postavy. Ty, které létají na okřídlených koních nebo dracích, mohou přelétat propasti a bojem si nabíjíte i speciální super útoky. Jakmile je spustíte, tak doufejte, že netrpíte epilepsií. Výběr vybavení a kostýmů pak probíhá v konvoji, zatímco kamp slouží pro posílení zbraní a jednotek.

Strategičtější prvky pak přicházejí v rozmisťování jednotek na bitevním poli. Jsou důležité a rozhodně se je nevyplácí podceňovat. Hra obsahuje hned dva příběhové režimy. Story mód přináší již haněný hloupý příběh o propojení různých světů a časů. Historický režim mapuje události z minulých her. Samozřejmě v Dynasty Warriors pojetí. Životnost se tak vyšplhá až k 15 hodinám, což vůbec není málo.

Fire Emblem Warriors pro Nintendo Switch
Switch verze má oproti té pro New Nintendo 3DS více nepřátel na obrazovce. To dá rozum. Obě se hrají plynule, ale na Switchi se dění občas seká. Na výběr máte v dock režimu rozlišení 1080p a 30fps (snímků za vteřinu), nebo 720p a 60fps. V tomto případě ale snímkování není stabilní. Verze pro handheld běží neustále stabilně. Sice v nízkém rozlišení 400 x 240 pixelů, ale ani na okamžik nikdy nekolísá. Fps v tomto případě odhaduji na 30.

Jak je již zřejmé, na starších modelech Nintenda 3DS si Fire Emblem Warriors nezahrajete. Výkonnější hardware New Nintenda 3DS (případně XL či New 2DS XL) je zapotřebí ke ztvárnění mnoha desítek nepřátel. Bohužel hra i tak nevypadá na handheldu dobře. Grafika je ošklivá. Modely postav jsou nedetailní, prostředí zubaté a pohled na hru, i když zábavnou, pěkný není. Vše by vyřešil stereoskopický 3D obraz, který dojem z grafiky vždy vylepší. Přítomný však bohužel není.

Fire Emblem Warriors pro New Nintendo 3DS

Switch verze vypadá hodně k světu. Grafika je ostrá, barevná a na hru je radost pohledět. Stejně jako v handheldové verzi však vojáci nemají obličeje. Sakra, co to je? Fuj! Zmiňovaná plynulost však kolísá. Pokud však vlastníte obě konzole, není co řešit. Rozhodně sáhněte po Switch verzi. Jestli však vlastníte pouze New Nintendo 3DS, užijete si Fire Emblem Warriors i pro tento handheld. V jádru je to totiž dobrá hra a správná řežba. 

 

Hodnocení Blesk.cz Switch verze: 8/10

Plusy:
Správná řežba Dynasty Warriors stylu
Strategické prvky
Oslňující super útoky
Boje se zástupy nepřátel
Hezká grafika

Minusy:
Hloupý příběh
Kolísá plynulost při hraní
Fotogalerie
45 fotografií

Hodnocení Blesk.cz N3DS verze: 7/10

Plusy:
Správná řežba Dynasty Warriors stylu
Strategické prvky
Oslňující super útoky
Boje se zástupy nepřátel
Stabilní plynulost

Minusy:
Hloupý příběh
Nehezká grafika
Chybí stereoskopický 3D obraz

 

Infobox
Datum vydání: 20. října 2017
Platformy: Switch/New Nintendo 3DS
Cena: 1799 Kč (Switch), 1199 Kč (N3DS)
Výrobce: Omega Force & Team Ninja
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ