Video
délka: 02:34
720p 360p

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions trailer Nintendo

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions přináší 14 let starou klasiku na Nintendo 3DS a 2DS v novém hávu. Grafika byla kompletně předělána. A i když je hra stále dvourozměrná, obsahuje o mnoho více detailů i o poznání lepší animace postav. Už při pohledu na hlavní hrdiny Maria a jeho bratra Luigiho je vidět, že mají mnohem více pixelů a propracovaněji se pohybují. Vylepšena a obohacena byla i pozadí, na které je radost pohledět.

Upraven byl i soundtrack. Motivy melodií jsou uším zvučnější. Technická stránka je parádní. Bohužel hra nepodporuje stereoskopický 3D obraz. A to je škoda, protože již mnoho her nám ukázalo, že dvourozměrný titul může vypadat ve stereoskopickém třetím rozměru naprosto parádně.  Jinak ale nemůžeme na přepracovanou podobu hry udělat nic jiného než pět chválu. A i když jde o pěkný titul, válí u něj hlavně hratelnost. Jde totiž o dokonalou fúzi dvou žánrů.

Spolupráce je základ.

Hlavní roli hraje samozřejmě RPG část. V tomto směru připomíná Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions klasické díly Final Fantasy. Vy i protivníci útočíte na tahy. Každý útok ale můžete podpořit stisknutím tlačítka ve správnou chvíli a zasadit tak silnější úder. Vše pak umocňují tzv. bratrské útoky. Při nich se Mario a Luigi spojí při megaútoku, který musíte podpořit tlačítkem. Zábavné je i vyhýbání se projektilům pomocí skákání.

Kooperace se nekoná jenom v rámci bitev, ale i při postupu pohádkovými královstvími. Kníratí bráchové simultánně skáčou, jeden druhého vysadí výše nebo se společně roztočí do miniaturního tornáda, které je přenese přes propast. Tuhle gamesu je prostě radost hrát. Obsahuje navíc celou řadu miniher včetně skákání přes švihadlo, které hraní ozvláštňují. Nová verze je samozřejmě vylepšena nejenom graficky, ale i obsahově. Přidány byly prvky z pozdějších dílů.

Bowser’s Minions je fajn přídavek, ale nejde o nic extra.

Používat tak můžete pohotovostní blok a bitvy lze zopakovat s nižší obtížností. To se netrpělivým hráčům bude hodit. Největší změnou je ale samozřejmě přídavek Bowser’s Minions, který se odehrává simultánně s hlavní hrou. V roli Bowserových poskoků budete budovat armádu, vybírat bojovníky a posílat je do boje, aniž byste je sami ovládali. Zadat silnější útok stisknutím tlačítka lze, ale to je tak vše. Jde o fajn přídavek, ale nic světoborného.

Příběh samotné hry se nese v duchu šílených Mariových dobrodružství. Zlá čarodějnice Cackletta se svým poskokem Fawfulem ukradli princezně Peach hlas, takže ji v takovém zuboženém stavu nechce unést ani Bowser. Zlá želva proto spojuje síly s Mariem a nedobrovolně i s Luigim, aby společně Peach hlas vrátili. Příběh není kdovíčím, zde jde o vtipné dialogy. Ty jsou tak k popukání, že se budete smát nahlas. A vtípky na chudáka Luigiho? K popukání. Tenhle remake se povedl, berte ho.

Fotogalerie
11 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

Plusy:
Bombastická kombinace RPG a hopsačky
Vylepšená grafika
Velmi vtipná videohra
Přídavek Bowser’s Minions se počítá
Plno miniher


Minusy:
Chybí stereoskopický 3D obraz
Přídavek Bowser’s Minions není nic moc

 

Infobox
Datum vydání: 6. říjen 2017
Platformy: Nintendo 3DS/Nintendo 2DS
Cena: 1199 Kč
Výrobce: AlphaDream 
Vydavatel: Nintendo
Distributor v ČR: ConQuest
Jazyk: AJ