London 2012 obsahuje všechny reprezentační týmy. Když se však blíže podíváte na jednotlivé sportovce, zjistíte, že se nejedná o skutečné olympioniky. A to platí jak pro český tým, tak všechny ostatní. Licence na videohru je zúročena v podobě Olympijského stadionu, všetně přilehlé rozhledny, disciplín, oficiální vizualizaci, ale ne na sportovců.

Na zběsilé mačkání tlačítek nehrajeme

Většina videherních zpracování olympijských videoher byla založena na zběsilém mačkání jednoho nebo více tlačítek. V London 2012 tomu tak není. U vybraných disciplín totiž musíte sice mačkat rychle tlačítko, ale udržet ho na vyznačené hranici, abyste neztratili rychlost, nebo se nerozhodili z tempa. Tento systém využívá většina sportů, včetně běhu nebo skoků do dálky a výšky. Skok do vody zase vyžaduje přesnost v namačkání tlačítek a pohybování analogovými páčkami. Plávání vyžaduje pohybování páčkami v rytmu, zatímco ve stolním tenise páčkou dokonce odpalujete míček. Ovládací metody sportů jsou povedené, až některé výjimky, jako hod diskem. Hýbat se v rytmu zleva doprava a pak ještě zamířit přesně pro hod, je obtížné.

Fotogalerie
6 fotografií

Vzhůru na Olympionádu nebo na síť

London 2012 nabízí  několik režimů, z nichž hlavním je samozřejmě samotná Olypiáda. Potěší, že si můžete na každý sportovní den vybrat sami disciplíny, které budete hrát. V případě vítězství se dočkáte zahrání hymny vašeho týmu i speciálních lístků, díky kterým můžete v případě neúspěchu zopakovat kteroukoliv disciplínu. Zahrát si můžete i jednotlivé sporty, a to až se třemi dalšími spoluhráči na jedné konzoli. A jestliže je samotná Olympiáda dosti zábavná, v multiplayeru se zábava ještě násobí. London 2012 navíc podporuje i online multiplayer, a to až pro osm hráčů. Ale to stále není vše. Ve hře totiž nalezneme i party mód se 16 disciplínami, které lze hrát i s pohybovým ovládáním. V recenzované Xbox 360 verzi je to Kinect, u PlayStation 3 je to samozřejmě Move. V jednotlivých sportech jako lukostřelbě nebo hodu oštěpem budete vlastnímy pohyby kopírovat házení i pouštění luku. Paráda. Když si k tomu přičtete slušnou grafiku a prezentaci, máte hru, která vás zábavností udrží i po skutečné Olypiádě.

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

 

Plusy:

45+ disciplín

Povedené ovládání

Hezká grafika a prezentace

Skvělý multiplayer

Podpora pohybového ovládání

 

Minusy:

Některé disciplíny mají horší ovládání

Nelicencovaní sportovci

 

Infobox

Datum vydání: 29. červen 2012

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Cena: 1399 Kč (konzole), 999 Kč (PC)

Výrobce: Sega Studios Australia

Vydavatel: Sega

Distributor v ČR: ConQuest

Jazyk: AJ