Tahle kompilace však i přes všechno znechucení Blesk.cz nad reedicemi stojí za to. Oproti té první ze světa God of War, která přinesla na PlayStation 3 první dva díly z PlayStation 2, je obsah druhé kolekce lákavější. Na disku totiž nalezneme God of War: Chains of Olympus a God of War: Ghost of Sparta, čili dva díly z handheldu PSP. Hraní na přenosných konzolích přitom není tak populární jako tomu bylo na PlayStation 2 a stolních konzolích všeobecně. Předělané díly si tak mnozí PS3 hráči zahrají úplně poprvé. Jde taktéž o první příležitost, jak si zmiňované hry zahrát na velké obrazovce. Mezi technická vylepšení, kterých jsme se dočkali, patří zejména Full HD rozlišení, vyhlazená grafika, podpora stereoskopického 3D obrazu a trofejí.

Video
délka: 02:03.19

Kratos přináší na PlayStation 3 svá dobrodružství z handheldu PSP Sony

V antickém Řecku poprvé

První díl, konvertovaný z PSP, přináší horší grafické zpracování, na kterém je vidět už zub času, hra je ostatně už tři roky stará. Oproti jiným dílům God of War přináší více hádanek a je taktéž kratší. Typická brutální hratelnost, prvky her na hrdiny, díky kterým si zlepšujete schopnosti a hlavně reálie antického Řecka. Hlavní hrdina Kratos bojuje čepelemi chaosu, kterými se kolem sebe ohání díky řetězům, kterými jsou připoutány k jeho rukám. Později získá i Diovu rukavici, kterou zbourá i tu nejsilnější zeď. Protivníky jsou známé postavy z bájí jako Medúza nebo Charón. Princip hratelnosti spočívá v bojích, díky kterým zlepšujete své schopnosti. Z padlých nepřátel totiž padají orby, za které si pak zlepšujete své schopnosti i účinnost zbraní. Jen škoda těch občasných problémů s kamerou.

Fotogalerie
6 fotografií

Kratos vrací úder

God of War: Ghost of Sparta je novější díl, což je díky mnohem pohlednější vizuální stránce znát už na první pohled. Kratos se tentokrát bude snažit dozvědět více o osudu svého bratra. Druhý díl z PSP je o poznání delší a více se podobá těm z velkých konzolí. Kratos získal celou řadu nových schopností i zbraní. Například oko Atlantidy, díky kterému si hrdina na pomoc povolá síly vod a probije elektřinou protivníky. Ve hře je více soubojů a taktéž více druhů nepřátel. Nechybí souboje s bossy a přibylo i akčních sekvencí, které vyzkouší váš postřeh. Klíčovou roli v nich hraje správné naťukání sekvence tlačítek zobrazené na obrazovce. Stejně jako Chains of Olympus, i Ghost of Sparta je plný krve a na některých místech dojde dokonce i na sex! Pokud nemáte oba díly doma už na PSP, God of War Collection Volume II rozhodně stojí za zahrání. Tato série totiž patří k tomu nejlepšímu, co na konzlích od Sony vychází.

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

Plusy:

Dva handheldové díly poprvé na velké konzoli

Prostředí starověkého Řecka

Bezkonkurenční hratelnost

Prvky her na hrdiny

Minusy:

První díl je horší, než ten druhý

Občas problémy s kamerou

Infobox

Datum vydání: 15.listopad 2011

Platformy: PlayStation 3

Cena: 999 Kč

Výrobce: Ready at Dawn

Vydavatel: Sony

Distributor v ČR: Sony

Jazyk: AJ