Příběh hry se odehrává v království Ehb, které je sužováno útlakem Jeyne Kassynder. Nebozí poddaní jsou zabíjeni a království se rozpadá. Je na hráči, aby se chopil jedné ze čtyř hratelných postav a zabránil tomu. Na výběr je rytíř Lucas, ohánějící se mečem, Anjali, mystická ohnivá bytost bojující holí, mág Reinhart a pistolnice Katarina. Každá z postav má speciální schopnosti a útoky, které za získané zkušenosti budete vylepšovat.

Všechny postavy mají obranou i útočnou pozici, přičemž z každé lze používat jiná kouzla. Při obraně například zdravení, při útoku lze třeba vyvolat magický útok zbraní. Mimo vylepšování těchto schopností budete získávat i talenty, díky nimž budete mít například větší šanci na kritický zásah, nebo že nepřítel po úderu začne krvácet. Zamrzelo mě však, že možnosti vývoje byly v minulých dílech větší.

Plňte vedlejší úkoly!

Dungeon Siege III ale není jen o statistikách. Oproti ostatním akčním RPG jsou postavy akrobaticky schopné a při soubojích pro ně nejsou problémy ani kotouly stranou. A toho jsem nejednou využil. Hra se bohužel ovládá značně lépe na konzolích, než na PC. Během hraní budete muset plnit nejrůznější úkoly, ať už to bude nalezení pokladu v kobce, zničení loupežníků nebo osvobození nebožáka ze zajetí.

Mimo hlavní úkoly nabízí Dungeon Siege III úkoly vedlejší. A právě ty jsou v RPG hrách velmi důležité. Díky plnění vedlejších úkolů získáte další zkušenosti nebo se postavíte nepřátelům, na které byste jinak ve hře nenarazili. Stejně tak můžete získat díky jejich plnění zbraně a jiné předměty, které se jinde ve hře nenalézají. Díky šikovnému ukazateli budete vždy vědět kam a za čím jít, takže plnění úkolů nebude dělat problémy ani příležitostným hráčům.

Fotogalerie
6 fotografií

Konzolové verze jsou lepší

Při hraní se budete také muset zásadně rozhodovat v důležitých situacích. Vaše skutky pak ovlivní celou hru. Na cestách vás budou doprovázet i další tři dobrodruzi. Pokud budete hrát sami, jejich role se chopí počítač. Aktivně v boji vám však bude pomáhat jen jedna postava.  Kooperativně po internetu lze hrát až ve čtyřech hráčích, avšak postavy musí nesmyslně zůstat na jedné obrazovce. Na jedné konzoli lze přitom hrát ve dvou.

Hra mě začala bavit po prvním vylepšení mých schopností, ale bohužel trpí Dungeon Siege III hned několika neduhy. I při splnění všech úkolů se herní doba pohybuje jen kolem 12 hodin. Konzolové verze jsou oproti té na PC lepší, ale i ty stíhají problémy s kamerou a bugy (chyby ve hrách). Některé z nich dokonce znemožňují hru dohrát do konce, takže nezbývá jen v brzké době doufat v patch (oprava softwaru), který tyto problémy eliminuje a my si tak toto povedené akční RPG budeme moci zahrát naplno.

 

Hodnocení Blesk.cz: 6/10

Plusy:

Vylepšování postav a schopností

Hra více hráčů

Vaše rozhodnutí ovlivňují hru

Vhodné i pro příležitostné hráče

Mínusy:

Konzolové verze jsou lepší

Vážné chyby ve hře

Oproti předchůdcům krátké

Problémy s kamerou

 

Datum vydání: 17. června 2011

Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, PC

Cena: 999 Kč (PC), 1299 Kč (konzole)

Distributor: Cenega