Líbit se bude hlavně rodičům, kteří mají obavy o digitální bezpečnost jejich dětí. Telefon je totiž unikátní tím, že jeho fotoaparát nedovolí vyfotit nahého člověka, nebo některou z jeho odhalených částí.

Resp. ano, ale na snímky ukládané do galerie se okamžitě vrhne umělá inteligence a ať už pokus o umělecký akt nebo banální „dick pic“ okamžitě smaže. Díky tomuto postupu je jedno, kterou fotografickou aplikaci uživatel použije. V nastavení Smartphone Protection lze dokonce aktivovat ještě ostřejší režim, který pokus o pořízení nahého snímku okamžitě nahlásí rodičům. Pošle se čas, zeměpisné souřadnice a hrubý náhled nepořízeného snímku. Na rodičích pak bude rozhovor s dítětem a lekce z digitální gramotnosti…

TIP: Jak vybrat mobil pro školáka

Tone e20 má operační systém Android 9, LCD panel o úhlopříčce 6,26", procesor MediaTek Helio P22, úložiště o kapacitě 64 GB lze rozšířit paměťovou kartou, trojitý foťák má 12, 13 a 2 MPx. Typická střední třída a naštěstí tomu odpovídá i cena, po přepočtu jde o cca 4 200 Kč. S japonskými telefony je ovšem ten problém, že se zpravidla nedostanou mimo japonské ostrovy. Ale třeba ta základní myšlenka zaujme i jiné výrobce.