Jde o první událost takového druhu v Polsku a možná také na celém světě... Je důležité dělat takové věci, protože mobily a hry pomáhají mladým lidem dostat se ke vzdělání,” řekl podle serveru newsweek.com jeden z organizátorů Jaroslaw Nowak.

V neděli budou mít hráči v polské metropoli možnost otestovat své schopnosti a zkušenosti. Zájem již projevilo něco mezi 150 až 200 fanoušků Pokémon Go. Soutěž potrvá osm hodin a zvítězí ten, kdo chytí do šesti hodin večer nejvíce pokémonů. Vítěz získá roční stipendium na akademii a tablet.

Druhý v pořadí bude oceněn slevou 50 procent na školném v prvním semestru a dostane také tablet. Třetí cenou je sleva na školném 25 procent. V Polsku je téměř 37.000 aktivních míst s pokémony, což je daleko více než třeba v Německu, Francii, Španělsku nebo Británii.

Hra Pokémon Go se odehrává ve virtuálním světě, ale prostřednictvím mobilních telefonů navádí hráče na reálná místa, kde sbírají kultovní animované postavičky. Je založená na principu takzvané rozšířené reality, v jejímž rámci je skutečný svět rozšířen o virtuální prvky.

Fotogalerie
28 fotografií