Po nových iPhonech se vždy v obchodech zapráší ihned, jakmile se dostanou na trh. A nejiná byla i situace u nejnovějších modelů iPhone 6 a iPhone 6 Plus, které se ve světě dostaly do prodeje 19. září a v Česku si na ně budou muset technologičtí nadšenci ještě nějakou dobu počkat. Je ale vůbec na co se těšit?

Uživatelé ze Spojených států i Evropy si totiž hromadně stěžují, že se jejich iPhony 6 Plus, které jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku a nerezavějící oceli, ohýbají. K tomu, abyste si znehodnotili nový telefon, prý stačí i jednodenní nošení v kapse. Cena nejdražšího modelu se v Německu přitom pohybuje v přepočtu kolem až 27 tisíc korun.

„Ohýbatelný iPhone 6 Plus? Ano, jenže to není funkce, ale defekt,“ napsal jeden z rozhořčených vlastníků nového telefonu. Problémy s ohnutým telefonem má už tolik lidí, že se pro průšvih Applu vžil nový výraz Bendgate (ohnutá brána), který odkazuje na aféru Watergate.

„18 hodin v kapse a už je ohnutý,“ stěžuje si další nešťastný vlastník telefonu na sociální síti. Na vině je podle všeho právě hliníkový materiál v kombinaci s obrovskou velikostí iPhonu 6 Plus, jehož displej má úhlopříčku 5,5 palce.

Fotogalerie
7 fotografií