Počet hovorů v sítích T-Mobile a Vodafone vzrostl meziročně o 14 procent, respektive o sedm procent. Zákazníci Telefóniky naopak volali na samém konci roku méně než o rok dřív, počet hovorů klesl o 12 procent. „Tento Silvestr byl ohledně celkového provozu v síti nejsilnější za poslední roky. Zákazníci využívali všechny služby více než loni, nejvíce narostl počet odeslaných MMS a objem provolaných minut,“ uvedl mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický.

Rekord i v MMS

I přes výrazné krátkodobé zatížení kolem půlnoci fungovaly všechny sítě bez problémů. „Lidé si nejvíce přáli k Novému roku těsně po půlnoci, kdy bylo v první hodinu uskutečněno více než 2,6 milionu hovorů,“ uvedla mluvčí Telefóniky Blanka Vokounová. Podle ní padl v síti Telefóniky rekord v počtu odeslaných multimediálních zpráv MMS. Během silvestrovského dne jich klienti operátora odeslali téměř 165.000, to je o osm procent více než o rok dřív. Nejvíce jich lidé tradičně rozeslali v poslední hodině roku 2012 - téměř 20.000 MMS zpráv.

Více se využívaly i datové služby

Za nárůstem celkového provozu v sítích je i vyšší využití datových služeb. „Ke zvýšení provozu v síti T-Mobile o necelých 19 procent přispěl i mobilní internet. Celkový objem přenesených dat vzrostl o 112 procent, přičemž o zhruba 85 procent se postarala nejrychlejší 3G síť. Nejvíce se mobilní surfaři činili ještě před započetím silvestrovských oslav mezi 16:45 a 17:45,“ dodal mluvčí T-Mobilu Jiří Janeček.