Velkým společnostem se občas stane, že na internet uniknou technické specifikace nebo fotografie jejich výrobků. Finské Nokii ale unikla celá uživatelská příručka v elektronické podobě. Přečíst si tak lze, jak například vyjmout baterii telefonu, který ještě nebyl veřejnosti oficiálně představen. Po tomto úniku se tak ale stane nejspíš velmi brzy.

Fotogalerie
3 fotografie

První dotyková Nokia s S40

Nokia 306 má využívat známé prostředí S40. Mobil nebude mít hardwarovou klávesnici, takže by se mělo jednat o první plně dotykový telefon využívající roky osvědčené prostředí. Telefon nabídne tři úvodní obrazovky, výsuvnou notifikační lištu a ovládat ho půjde několika prsty najednou. Displej by měl mít relativně nízké rozlišení 240 x 412 pixelů.

Co víme o hardwaru?

Z příručky vyplývá, že telefon bude mít wi-fi připojení, Bluetooth připojení, slot pro microSD karty až do velikosti 32 GB, audio konektor 3,5 mm, microUSB konektor a tlačítka pro ovládání hlasitosti. Nokia 306 bude mít i FM rádio. Podle příručky se bude vyrábět ve čtyřech barvách – azurové, purpurové, žluté a černé.